Життя за 12 світлових років від Землі?

Життя за 12 світлових років від Землі?

Науковці зареєстрували чіткі радіосигнали з планети, віддаленої від Землі на 12 світлових років. Сигнали вказують на те, що вона має магнітне поле, яке, зі свого боку, є необхідною умовою для населеної планети, оскільки захищає на ній життя, відбиваючи плазму й енергетичні частинки, які йдуть від Сонця — про це пише хорватське видання Jutarnji list.

Дослідники з Національної наукової фундації США (ННФ) говорять, що радіосигнал надійшов із кам’янистої планети під назвою YZ Ceti b, яка кружляє навколо малої зірки, червоного карлика YZ Ceti. Про це інформує видання Daily mail.

Імовірно, сигнал виник у наслідок взаємодії магнітного поля планети й зірки, навколо якої вона кружляє, — у схожий спосіб утворюється і полярне сяйво на Землі.

Пошук потенційно населених планет в іншій Сонячній системі частково залежить від можливості визначити, чи мають кам’янисті екзопланети типу Землі магнітні поля, каже Джо Песке, програмний директор ННФ. “Дослідження не лише показує, що ця кам’яниста екзопланета, імовірно, має магнітне поле, а й заохочує до подальших пошуків”.

Магнітне поле Землі — це шар електричного заряду, що оточує її й простягається у Всесвіт. Вважається, що магнітне поле відіграє ключову роль у здатності планети бути населеною, адже може зупинити руйнування її атмосфери.

Отже, коли вчені зареєстрували перманентний радіосигнал із планети YZ Ceti b, це пробудило в них надію на те, що на тій планеті могло б існувати життя. Сам факт того, що його можна запеленгувати, хоч надходить він зі великої віддалі, вказує на те, що він досить сильний, а це мало б означати, що сильним є і магнітне поле на планеті.

Магнітне поле Землі може притягати деякі заряджені частинки від Сонця, спричиняючи їхнє зіткнення з атомами, наприклад кисню й азоту, у верхніх шарах атмосфери. Коли це відбувається, то частина енергії трансформується під час зіткнення в зелено-синє світіння, відоме як полярне сяйво або ж aurora borealis. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Черепахоподібний робот пристосовує кінцівки до середовища Чорні діри люблять безлад і харчуються газом