Жити до 120?

Жити до 120?
Нове дослідження, у межах якого ізраїльські вчені продовжили життєвий вік лабораторних мишей на 23% за допомогою особливого протеїну, дає надію, що подібні дії у найближчій перспективі можна було б застосувати і до людей – пише інформагенція Hina.

Вчені збільшили постачання 250 лабораторним мишам дози протеїну SIRT6, який контролює швидкість старіння організму, але рівень якого зі старінням зменшується, і досягли імпонуючого результату – пише видання Times of Israel.

Результати їхнього дослідження, які отримали професійну рецензію і були оприлюднені у часописі Nature Communications, вказують на те, що життєвий вік мишей не тільки збільшився на 23%. Також було встановлено, що ті миші, яким збільшили дозу згаданого протеїну, були більш вітальними та моложавими і менш вразливими на рак, якщо порівняти з контрольною групою.

“Зміни в очікуваному життєвому віці, зауважені серед мишей, є досить значними, і ми віримо, що такі ж дії невдовзі можна було б застосувати і до людей”, – сказав для Times of Israel керівник досліджень, проф. Хаім Коен з Університету Бар-Ілан. Якби люди прийняли таку ж дозу протеїну SIRT6, то їхній пересічний вік міг би досягти майже 120 років – каже він.

ООН ще у 2019 році, перед початком пандемії covid-19, оцінювала, що пересічно очікувана тривалість життя людини становила 72,6 року. Лабораторія Коена працює над відкриттям способу уможливлення безпечного збільшення рівня протеїну SIRT6 у людей.

Рівень протеїну SIRT6 в мишей можна збільшити за допомогою генетичної модифікації, тоді як для такого ж процесу – збільшення активності протеїну у людей – потрібні були б ліки. Його лабораторія намагається відповісти на цей виклик, і він вірить, що позитивний результат міг би появитися упродовж двох-трьох років.

Відомо, що рівень протеїну SIRT6 спадає з роками, і тому є велике зацікавлення можливістю стимуляції його виробництва. Коен вже довго працює над цим дослідженням і в 2012-му повідомив про збільшення життєвого віку мишей на 15%. Та його експеримент не мав впливу на самок мишей, а діяв виключно на чоловічі особини гризунів.

“Ми розвиваємо малі молекули, котрі можуть збільшувати рівень протеїну SIRT6 чи зробити наявну кількість протеїну більш активною”, – говорить вчений, додаючи, що на конкретніші результати він очікує за два-три роки.

У найновіших студіях, проведених у співпраці з міжнародно визнаними вченими, поміж котрих і проф. Рафаела де Кабо з американського Національного інституту здоров’я, було зафіксовано значний поступ і в чоловічих, і в жіночих особин.

Було встановлено, що гризуни-чоловіки жили на 30% довше, а життєвий вік жіночих особин збільшився на 15%, якщо порівняти з контрольною групою.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Праісторичне кровопролиття Хижі панцерні водорості