Зустріч міністрів оборони США і Швеції у Пентагоні

Зустріч міністрів оборони США і Швеції у Пентагоні

Міністр оборони Швеції Пітер Гультвіст:
«Сьогодні ми будемо говорити про спільні проблеми. З моєї точки зору, Росія є основною проблемою. Росія кинула виклик європейській безпеці. Це спричиняє дестабілізуючий вплив в Північній Європі і за її межами. Агресія в Україні та анексія Криму триває, що протирічить міжнародному праву.
Єдиний підхід в Європі і над Атлантикою є ключовим фактором. Санкції Сполучених Штатів і Європейського Союзу щодо Росії повинні залишатися».

Запитання до міністра оборони США Джима Метіса:
Багато шведів дуже стурбовані російським нарощуванням військових сил. І багато – багато шведів також запитують, в разі нападу Росії на Швецію, чи будуть США – Сполучені Штати допомагати нам?

Міністр Метіс:
«Основним моментом є те, що НАТО існує для підтримки стабільності в Європі, і кожен від Москви до Брюсселя знає, що це повністю оборонна організація.
Саме зараз я переконаний, що ми можемо зберегти те, що вважається миром зараз, в той час як ми працюємо над тим, щоб добитись більшої поваги до міжнародного права. Але Америка не буде відмовлятися від демократичних союзників і партнерів, і ми будемо стояти зі Швецією, і всі демократичні країни будуть стояти разом.
Вона не союзник НАТО, але вона як і раніше, з нашої точки зору, друг і союзник.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ