Зустріч Шефчовича з Новаком

Зустріч Шефчовича з Новаком

На сайті Європейської Комісії подано Заяву віце-президента ЄК з питань Енергетичного союзу Мароша Шефчовича за підсумками зустрічі з російським міністром енергетики Олександром Новаком 11 червня.

Сьогодні вранці я мав конструктивну зустріч з міністром Новаком. Я повідомив його про рішення Комісії цього тижня отримати від Ради мандат на ведення переговорів з Росією щодо правил роботи на Північному потоці 2, нагадавши в той же час про політичні та правові питання з приводу проекту. Міністр прийняв це до відома і підкреслив, що Росії необхідно оцінити його, з урахуванням позиції держав-членів. Ми домовилися продовжити обговорення в найближчі тижні.

У цьому контексті ми також обговорили необхідність продовження транзиту газу через територію України на період після 2019 року. Стокгольмський арбітраж, який добігає кінця, повинен дати роз’яснення з невирішених питань. Я підтвердив зацікавленість європейських компаній працювати з українськими партнерами щодо безпечного і комерційно життєздатного транзиту газу через цю країну в майбутньому. Ми домовилися про те, що переговори про комерційний аспект транзиту повинні бути відновлені на рівні компаній якомога швидше.

Міністр Новак повідомив мені про зацікавлення різних європейських компаній південними маршрутами транспортування російського газу, яке було висловлене під час останнього Санкт-Петербурзького форуму і поцікавився позицію ЄС. Я сказав, що потрібно проконсультуватися стосовно цих питань з усіма зацікавленими країнами і сторонами і повернутися до них на наступному засіданні.

На завершення, я поінформував міністра Новака про заплановану синхронізацію Балтійських країн з електромережею ЄС. Я запевнив міністра, що Росію будуть належним чином повідомляти і залучати, щоб забезпечити плавний процес для всіх зацікавлених сторін.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ