Зв’язок шуму транспорту з гіпертонією

Зв’язок шуму транспорту з гіпертонією

Шум пошкоджує слух, збільшує стрес, ускладнює зосередження уваги. Виявляється, що це ще не всі негативні наслідки, на які наражаються особи, що мешкають коло жвавих комунікаційних магістралей. Про зв’язки між дорожнім рухом і підвищеним ризиком гіпертонії говорили вже давно. Та бракувало все ж сильних доказів і не було зрозуміло, що важливіше: шум чи забруднення повітря. Не вдавалося також встановити причинно-наслідкового зв’язку. Найновіша публікація в JACC Advances вперше продемонструвала, що хоч міський смог також є шкідливим, але вже сам вплив дорожнього шуму може збільшити ризик гіпертонії — пише Павел Валєвскі у польському науково-популярному порталі Pulsar.

Науковці з групи під керівництвом професора Цзін Гуанга з Департаменту здорового середовища, що в Школі громадського здоров’я Пекінського університету, використали під час дослідження дані, отримані від понад 240 тис. осіб віком від 40 до 69 років, які були накопичені в UK Biobank. Вони оцінили рівень дорожнього шуму на основі їхніх адрес. Потім розглянули, у скількох осіб розвинулася гіпертонія. І виявили не лише те, що люди, які мешкали на шумних вулицях, більше наражалися на розвиток гіпертонії, але й те, що така загроза зростала разом зі збільшенням децибелів.

Цей зв’язок зберігався навіть тоді, коли дослідники ввели зміннув постаті експозиції на дрібні часточки пилу і двоокис азоту, щоб виключити або підтвердити згаданий вище вплив забрудненого довкілля, який брали до уваги в попередніх дослідженнях. Виявилося, що особи, які зазнавали впливу як дорожнього шуму, так і забрудненого повітря, мали найвищу загрозу гіпертонії. А тому обидва чинники мають певну вагу, а їхнє поєднання підвищує той вплив у багато разів.

Учені сподіваються, що зв’язок, який вони виявили під час досліджень, принесе покращення умов життя у великих агломераціях, тому вони закликають встановити суворіші директиви, що стосуються інтенсивності шуму, покращення дорожніх умов і раціональнішого урбаністичного планування. Нагадують також про потребу інвестування в прогресивні технології, завдяки яким автотранспорт став би тихішим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чорні діри люблять безлад і харчуються газом Чи середземноморська дієта захищає від деменції?