Звіт ЄС: реформи в Україні демонструють значний прогрес але необхідно прискорити їх реалізацію

Звіт ЄС: реформи в Україні демонструють значний прогрес але необхідно прискорити їх реалізацію

На сайті ЄС подано доповідь, в якій говориться, що реформи в Україні демонструють значний прогрес але необхідно прискорити їх реалізацію, щоб отримати повну вигоду:

«Звіт, підготовлений Європейською службою зовнішньої діяльності та Європейською комісією, демонструє, що Україна здійснила низку реформ, визначених у Порядку денному її Асоціації в 2017 році, добившись кількох значних успіхів. Прогрес в інших сферах був менш очевидним і необхідна прискорена реалізація для досягнення справжніх змін для українського народу.

“З часу минулорічної доповіді ми побачили ряд довгоочікуваних досягнень. Наша Угода про асоціацію вступила в силу і українським громадянам було надано безвізовий режим для короткострокових візитів до Шенгенської зони. Зараз ми очікуємо прискорення реалізації реформ, щоб громадяни України могли повністю використати переваги нашого партнерства. Україна може розраховувати на подальшу підтримку Європейського Союзу для досягнення цього”, – заявила Верховний представник / віце-президент Федеріка Могеріні.

“Ми залишаємось впевненими у принципових зобов’язаннях українського Президента, уряду та Ради щодо проведення глибокої реформи в країні. Звичайно, це не було простою процедурою: корупція є глибоко вкоріненою, існують зацікавлені кола, які потрібно подолати;, природно, на цьому шляху є невдачі, з яким ми мусимо боротися. Іноді ми є критичними і наполягаємо на певних умовах, але ми усвідомлюємо, наскільки Україна вже змінилася, досягнувши за останні три роки за дуже складних обставин значно більше ніж за десятиліття до цього. Європейський Союз буде підтримувати Україну”, – сказав Уповноважений з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган.

Цей другий Звіт про Україну щодо реалізації спільної асоціації, який був опублікований напередодні засідання Ради з питань Асоціації Україна-ЄС 8 грудня 2017 року, окреслює зобов’язання України згідно з Угодою про асоціацію з часу останнього засідання Ради Асоціації в грудні 2016 року. Він зосереджується на ключових досягненнях та реформах, здійснених відповідно до стратегічних пріоритетів, узгоджених між ЄС та Україною.

Протягом 2017 року уряд встановив механізми для координації політики, управління та моніторингу за виконанням Угоди про асоціацію, що призвело до нерівномірного прогресу реалізації в різних секторальних сферах. У доповіді наголошується на нагальну необхідність упорядкування різних реформ в Україні та прискорення темпів її реалізації в 2018 році.

У доповіді зазначено, що Україна добивалася здійснення структурних реформ, створюючи позитивні тенденції у економічній та соціальній сферах, незважаючи на внутрішні та зовнішні виклики. 2017 рік також став свідком важливих законодавчих змін у таких сферах, як ринок електроенергії, енергоефективність, навколишнє середовище, освіта та децентралізація. Крім того, були започатковані такі основні реформи, як пенсійні, в сферах охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів. Реформа у сфері юстиції триває з прийняттям нового закону про Конституційний Суд та створення нового Верховного Суду. Просунулась вперед реалізація Стратегії реформування державного управління та продовжується реформування правоохоронних органів.

У доповіді підкреслюється, що Україна продовжує робити успіхи у боротьбі з корупцією, однак необхідно вживати подальших заходів для того, щоб ці заходи мали відчутну користь. Наприклад, електронні декларації про активи, подані майже рік тому особами, що займають високі державні посади, та чиновниками, ще не проаналізовані. Кількість звинувачень, якщо говорити про резонансні справи можливої корупції, також залишається низькою; швидке створення антикорупційного суду, відповідно до рекомендації Венеціанської комісії, буде мати важливе значення в цьому відношенні.

У звіті повідомляється про тривалі, рішучі політичні заходи, вжиті українською владою за підтримки міжнародних партнерів, що призвело до консолідованої стабілізації економіки. Як наслідок, у вересні 2017 року, через чотири роки, Україна повернулася на міжнародні ринки капіталів, отримуючи більше ніж 2,5 мільярдів євро (3 мільярда доларів) з 15-річним терміном погашення. Завдяки глибокій та всеосяжній зоні вільної торгівлі українські та європейські підприємства отримали стабільний, пільговий доступ до ринків. Загальна торгівля України з ЄС зросла на 28.4% за січень-липень 2017 року, порівняно з аналогічним періодом у 2016 році.

Європейський Союз продовжує повністю підтримувати незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України. Ми засуджуємо та не визнаємо незаконну анексію Криму та Севастополя Російською Федерацією. Європейський Союз також продовжує підтримувати дипломатичні зусилля, спрямовані на пошук тривалого мирного врегулювання конфлікту на сході України шляхом повного виконання Мінських угод».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ