США надали Україні обладнання для мовлення на непідконтрольних територіях

США надали Україні обладнання для мовлення на непідконтрольних територіях
Про це сьогодні, 13 вересня, під час прес-конференції “Розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними” заявив заступник помічника Держсекретаря Джон Кент.

Підтримка Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України залишається непорушною. Надання підтримки Україні є і буде важливим національним інтересом США. Ця підтримка продовжується сьогодні.

Ми знаємо, що реінтеграція Донецька, Луганська та Криму є значним викликом для України і зараз, і в майбутньому.

Упродовж останніх п’яти років Україна протистоїть російській агресії. Ця агресія проявляється у багатьох речах – окупація територій у Криму і на Донбасі, війна, яка забрала тринадцять тисяч життів, кібератаки, вибухи, [обмеження] доступу до енергоресурсів та інформаційні війни.

Сполучені Штати з гордістю підтримують Україну, яка здатна чинити опір агресії, досягати економічних успіхів та будувати ефективні інституції, що задовольняють потреби українського народу. Починаючи з 2014 року США надали Україні допомогу в розмірі понад 3 млрд доларів, які були направлені також у сектори безпеки, економіки та енергетики, державного управління та інформації.

І те, чому ми з вами зібрались тут сьогодні, теж стосується цієї підтримки – а саме це найбільший проект, як Еміне [Джапарова] сказала, щодо розширення медіа-простору України на сході та півдні України.

Упродовж п’яти років мільйони українців проживають на територіях, які контролює Росія та її поплічники. Ще більше людей були відрізані від інформаційного простору України.

Не дивно, що однією з перших цілей, які Росія планувала підірвати на Донбасі у 2014 році, була головна українська телевежа на Карачуні.  Недостовірна інформація, яку поширює Росія, й надалі націлена підривати Україну як успішну, незалежну державу та утримувати її в межах “русского мира”.

Виклик зрозумілий. Навіть українці, які живуть на підконтрольній Україні території поблизу лінії розмежування та адміністративної лінії з Кримом, мають більший доступ до російських медіа, що транслюють більше пропаганди, ніж новин та інформації, ніж до українського телебачення, яке пропонує різноманітні погляди на те, що відбувається в країні та світі.

Минулого року Україна оновила свою стратегію інформаційної реінтеграції для Донбасу та Криму, щоб поширити українське мовлення у регіонах, де це найбільш потрібно. США давно підтримують свободу медіа в Україні та доступ до різноманітних, об’єктивних новин та інформації. Ми підтримали нещодавні зусилля наших українських партнерів та надали високоякісне обладнання для мовлення, яке забезпечить якісний український контент для понад 4 млн жителів України на півдні та сході. Включно з 2 млн людей, які наразі не мають доступу до українського мовлення. Це обладнання забезпечить доступ до різноманітних суспільних та комерційних станцій, як це відбувається і в інших містах України.

Ця інвестиція, яку ми сьогодні робимо разом, допоможе забезпечити більш сильну та об’єднану Україну в майбутньому.

Сполучені Штати надалі залишатимуться солідарними з Україною, підтримуватимуть зусилля в протистоянні російському згубному впливу та у будівництві більш демократичної, процвітаючої та безпечної України. 

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ