Палата представників США проголосувала за підтримку України

Палата представників США проголосувала за підтримку України

20 квітня цьогоріч Палата представників США ухвалила надання Україні фінансової та військової допомоги на 61 млрд доларів. Приблизно 23 млрд із цієї суми підуть на поповнення американської зброї, запасів та об’єктів, понад 11 млрд — на фінансування поточних військових операцій США в регіоні, а майже 14 млрд допоможуть Україні придбати сучасні системи озброєнь та інше оборонне обладнання. Цю допомогу нам нададуть як довготерміновий кредит, проте Україні це також вигідно: кредит видається на 10–15 років і є безвідсотковим. Крім того, президент США може пробачити частину кредиту. Напередодні голосування Комітет розвідки Палати представників провів секретний брифінг щодо України, на якому закликав Конгрес терміново ухвалити цей законопроєкт.

Документ підтримали 310 конгресменів, що засвідчило переважну єдність і демократів, і республіканців у підтримці України. Проти — 112. Серед них низка одіозних республіканських конгресменів, які потрапили під вплив російської пропаганди. Зокрема, республіканка Тейлор Грін, яка стверджує, що в Україні переслідують християн. Це та нісенітниця та брехня, яку й поширюють російські пропагандисти. Вона також заявила, що в Україні мають закрити всі біолабораторії, де вирощують мутантів, і що ті конгресмени, які проголосують за законопроєкт, будуть зобов’язані вступити в ЗСУ. Їй відповіли, що вона має стати спецпредставником володимира путіна в Конгресі США.

Ця законодавча епопея тягнулася майже пів року, оскільки напередодні президентських виборів у США республіканці й демократи борються за прихильність виборців. Україна стала заручницею цієї боротьби, адже республіканці хочуть спочатку розв’язати внутрішні проблеми, насамперед міграційні, а потім уже розглядати питання інших країн. Виникла навіть імовірність відставки очільника Палати представників М. Джонсона, яким були незадоволені й демократи, і частина республіканців. Він змушений був проводити перемовини з адміністрацією Байдена й навіть встиг з’їздити до Дональда Трампа, який може очолити Білий дім. До нього їздили також міністр закордонних справ Великобританії Девід Камерон і президент Польщі Анджей Дуда, які переконували експрезидента надати допомогу Україні. І Трамп нарешті погодився, оскільки це в національних інтересах самих США: якщо програє Україна, програють і Штати, а також увесь демократичний світ. 

Палата представників також ухвалила законопроєкт про допомогу Тайваню (на 8,1 млрд доларів) та Ізраїлю (на 26,4 млрд доларів), а ще підтримала рішення про можливість конфіскації активів РФ на користь України, що викликало бурю обурення в державі-агресорі. Законодавці також проголосували за надання Україні далекобійних установок ATACMS. Проте остаточне рішення щодо цього буде ухвалювати Джо Байден, керуючись питаннями національної безпеки.

Крім того, Палата представників проголосувала за затвердження стратегії США для України. Тепер у державного секретаря і міністра оборони Америки є 45 днів, щоб розробити і представити стратегію щодо підтримання Сполученими Штатами України в її боротьбі проти російської агресії. Документ має містити чіткі цілі та конкретні заходи, які будуть здійснювати США для підтримання України і прискорення її перемоги, а також критерії, які показуватимуть прогрес у досягненні цих цілей. Ця стратегія дасть змогу Штатам краще планувати свою допомогу Україні, а нашій країні — чіткіше розподіляти надані ресурси для швидкого звільнення тимчасово окупованих територій. Якщо стратегію ухвалять, то хай хто прийде до влади в Америці після президентських виборів — він змушений буде її виконувати.

Рішення Палати представників повинен ще підтримати Сенат США, проте там уже заявили, що швидко ухвалять законопроєкт. Потім його підпише президент США, а Пентагон на ці кошти почне найближчим часом скеровувати відповідне озброєння для України, особливо ракети для ППО, снаряди, артилерію.

Голосування Палати представників є важливим не тільки для України, а і для всього цивілізованого світу: воно показало, що Америка як лідер демократичного світу буде підтримувати Україну до переможного кінця. Тож міністри закордонних справ та оборони країн ЄС на нараді 22 квітня цьогоріч дуже схвально оцінили рішення Конгресу США. Вони також акцентували на нарощуванні подальших зусиль Європи щодо допомоги Україні, зокрема анонсували підготовку й затвердження 14 пакету економічних санкцій проти росії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Геополітичні результати візиту Шольца до Китаю Результати саміту лідерів ЄС у Брюсселі