Мігруюча закуска для акул

Мігруюча закуска для акул
Для молодих акул птахи, які прилітають із континенту, стають легкою здобиччю – пише Джейсон Ґолдман у журналі “Scientific American”.

Коли морський біолог знайшов у нутрощах тигрової акули пташине пір’я, то спершу вирішив, що воно належить якомусь невезучому морському птахові – чайці чи пеліканові. Однак генетичний аналіз приніс несподіванку: пір’їни походили від типово континентального різновиду – коричневого пересмішника. Що він робив у шлунку хижака у Мексиканській затоці?

Драймон, науковець з осередку Coastal Research and Extension Center, афілійованого із державним університетом Міссісіпі, та його колеги у 2010-2018 роках дослідили вміст шлунків 105 молодих тигрових акул. У майже 40% вони знайшли ще неперетравлені останки птахів, які прилетіли з глибини континенту. Загалом дослідники нарахували представників 11 видів континентальних птахів, які потрапили в меню акул. Результати досліджень було опубліковано у травні в часописі “Ecology”.

Біологи вже у 60-х роках відкрили, що акули час від часу поїдають співочих птахів з континенту, але цього разу науковців здивувала поширеність цього явища. “Це відбувається щороку і в значних масштабах”, – каже Драймон.

Кожної весни і осені над водами Мексиканської затоки відбувається міграція співочих птахів. Погана погода змушує їх іноді сідати на воду, що на практиці стає смертним вироком. “Ми припускаємо, що у такий спосіб гинуть мільярди мігруючих птахів, захоплених зненацька екстремальною погодою”, – говорить Драймон. Він підозрює, що хижаки вже давно харчуються цією “манною небесною”, що падає їм двічі на рік, але досі науковці не мали аналітичних засобів, які дозволяли б ідентифікувати частково перетравлене пір’я.

“Дослідження показують, як морська та континентальна екосистеми можуть бути пов’язані між собою, – каже Нейл Гаммершляґ, морський еколог з університету Маямі, який не був учасником цього наукового проекту. – До того ж із нього випливає образ тигрового хижака як не надто перебірливого виду”.

Джерело

Пов'язані статті


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ