Представниця Єврокомісії Матернова: український реформаторський уряд хоче скористатися можливістю

Представниця Єврокомісії Матернова: український реформаторський уряд хоче скористатися можливістю
Незадовго до офіційного відрядження до Києва заступник генерального директора Дирекції Європейської політики сусідства та розширення Катерина Матернова повідомила інформагентству TASR, що новий президент України та новий уряд підтвердили, що вони серйозно ставляться до хвилі реформ. Говорячи про майбутній візит президента Словаччини до Києва, Матернова зазначила, що Словаччина може бути активнішою у підтримці України на різних міжнародних форумах.

На початку цього тижня віцепрем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба та міністр енергетики та довкілля Олексій Оржель відвідали Брюссель. За словами Матернової, вони обоє підтвердили те, що президент Володимир Зеленський зобов’язався робити акцент на реформах. Вона зазначила, що президент розуміє важливість суттєвої перемоги на президентських і парламентських виборах і тому він намагається ініціювати багато реформ

На думку Матернової, адміністрація Зеленського робить ставку на реформи, які були створені під час попереднього уряду. “Основа реформ була значною мірою вибудувана за останні п’ять років. Зараз час для тих речей, які важко було політично впровадити”, – пояснила вона. Основні кроки були зроблені за допомогою призначення нового генерального прокурора і нового керівника митної адміністрації, також було внесено понад 30 змін до конституційних законів, призначено урядовий кабінет і Зеленський залучив до своєї адміністрації багато молодих та талановитих людей.

“Це ураган реформ. Можливо, працює занадто швидко, тому що можуть бути при такому темпі. Але зі слів Кулеби і Оржела в Брюсселі, вони усвідомлюють, що їхнє вікно можливостей може бути не дуже довгим. Зараз є шанс – кілька місяців, можливо, один рік – систему можна кардинально змінити. Тоді корупційна гідра може повернутися. Необхідно відрізати якомога більше голів від гідри”.

Матернова підкреслила, що міністри нового українського уряду, більшість з яких вона знає, набагато частіше говорять про трансформацію економіки, відновлювану енергетику, а також про енергоефективність та мільярдні заощадження, що виникають в результаті цього.

Вона уточнила, що нова влада не боїться вживати заходів, яких досі ніхто не хотів робити, таких як велика приватизація чи розблокування мораторію на продаж землі. Водночас уряд намагається зробити це прозоро, знаючи, що ЄС, який закликає до реформ, спостерігає за Києвом.

“Союз бере участь майже у всіх реформах. Ці процеси ретельно контролюються і ми негайно реагуємо, якщо є проблеми. У нас є і політичний діалог, і фінансові важелі. Україна отримує макрофінансову підтримку від ЄС і є детальні умови, які потрібно виконати для отримання фінансових траншів “, – пояснила Матернова. Група підтримки України, створена Європейською Комісією у 2014 році з метою консолідації незалежної, демократичної, єдиної та процвітаючої України, робить те саме.

“Я їду до Києва разом з головою Групи підтримки України, а також новим послом ЄС в Україні. Це місія для налагодження прямих контактів з членами нової адміністрації та новими головами комітетів у Раді”, – сказала Матернова. У п’ятницю вона візьме участь у міжнародній конференції Ялтинська європейська стратегія (YES) у Києві, де представить книгу про реформи в Україні разом із економічним радником колишнього прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Іваном Міклошем та віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Аленом Пію. У цій книзі словацький чиновник Європейської комісії написав розділ про відносини між Україною та ЄС.

Говорячи про майбутній візит президента Зузани Капутової до Києва, Матернова зазначила, що Словаччина може бути активнішою у підтримці України на різних міжнародних форумах. “Немає нічого кращого для Словаччини, ніж межувати зі стабільною та процвітаючою Україною”, – сказала вона

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ