Росія передала Угорщині 11 українських військовополонених без погодження з Україною

Росія передала Угорщині 11 українських військовополонених без погодження з Україною

Угорщина нещодавно підтвердила передання 11 українських військовополонених угорського походження Будапешту. Віцепрем’єр-міністр країни Жолт Шем’єн заявив, що 8 червня РФ за посередництва Російської православної церкви й із благословення патріарха Кирила передала українських полонених Угорщині. 

Факт визволення українців є позитивним, але Угорщина зробила це без погодження з Україною, а домовлялася тільки з російськими представниками. Це вкотре засвідчило проросійські симпатії угорської влади, зокрема її позитивне ставлення до РПЦ та її очільника патріарха Кирила. РПЦ вдячна Угорщині за те, що та наполягла на вилученні патріарха з європейського санкційного списку. Будапешт мотивував це тим, що очільник РПЦ, як релігійна особа, не бере участі у військових діях і не має підпадати під санкції. Однак Кирило був і є ідейним натхненником Путіна й завжди підтримував кремлівського диктатора у всіх його діях. Він також підтримав російське вторгнення в Україну, зазначивши, що росіяни звільняють своїх братів по вірі. Крім того, очільник РПЦ у своїх проповідях вводив в оману вірян, говорячи, що Росія — мирна країна, яка ні на кого не нападала. Натомість він звинувачував західні країни та блок НАТО в розпалюванні війни, хоча пряму відповідальність за неї несе тільки Росія. Патріарх Кирило закликав вірян молитися за владу РФ і російських військових, які несуть смерть та руйнування в Україну. Його дії також підтримує УПЦ МП, яка заявляє, що нібито є незалежною церквою, але перебуває в молитовній єдності з патріархом Кирилом. Вона також має церковно-канонічний зв’язок із РПЦ. Непоодинокими є випадки, коли осередки УПЦ МП на окупованих територіях співпрацювали з росіянами. Тож підтримка Угорщиною РПЦ засвідчує її проросійські симпатії, що загрожує українським національним інтересам.

Оскільки про обмін Україну не повідомили, МЗС України вимагає від Угорщини пояснення таких дій. Навіть якщо полонені мають угорську етнічну належність, вони є громадянами України, тож їх мали повернути Україні, а не Угорщині. Найімовірніше, за цим стоять російські спецслужби, які будуть використовувати цей факт, щоб звинуватити Україну в тому, що вона не підтримує і не визволяє своїх військовослужбовців. Крім того, РФ також поширювала брехливий наратив про те, що Україна в Закарпатті мобілізує насамперед етнічних угорців, які нібито є нелояльні до уряду, роздмухуючи так етнічну ворожнечу в регіоні й посилюючи напругу між Україною та Угорщиною.

За цих умов Україна має вимагати, щоб Угорщина надала їй негайний доступ до військовополонених, аби з’ясувати стан їхнього здоров’я і за потреби надати їм медичну та консульську допомогу. Це важливо також тому, що Угорщина хоче найближчим часом організувати пресконференцію з визволеними українськими військовослужбовцями, на якій можуть прозвучати провокативні заяви. Українське МЗС має також вимагати, щоб наші європейські союзники засудили такі дії Угорщини, оскільки вона порушує норми міжнародного законодавства й без погодження з Україною розпоряджається долями українських громадян, підігруючи РФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ