Швейцарія і Україна зміцнюють двосторонні відносини

Швейцарія і Україна зміцнюють двосторонні відносини

Берн, 07.06.2017 – Федеральний радник Дідьє Буркхальтер, глава Федерального департаменту закордонних справ, провів середу, другий день свого візиту в Україні, в обговореннях, спрямованих на зміцнення двосторонніх відносин, швейцарську допомогу, зусилля для забезпечення миру в Україні і зміцнення співпраці в області міграції. П. Буркхальтер зустрівся з українським президентом Петро Порошенко, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишом, а також представниками українського громадянського суспільства.

У вівторок пан Буркхальтер відвідав швейцарські гуманітарні проекти по поліпшенню системи охорони здоров’я і забезпечення очистки води для постачання питної води близько 4 мільйонам людей по обидві сторони від лінії зіткнення в Україні. Він зазначив, що Швейцарія надає технічну підтримку Україні останні 20 років і буде продовжувати це робити. Багато важливих реформ вже здійснюється, але Україна повинна активізувати демократизацію, децентралізацію та антикорупційні зусилля, сказав пан Буркхальтер. На його думку, контакти між українцями, які проживають в районах, контрольованих урядом, і тими, хто живе на іншій стороні лінії зіткнення, тобто в районах, що не знаходяться під його контролем, слід заохочувати. Швейцарія також очікує прогресу в політичній сфері, щоб принести мир і примирення для більш ніж 40 мільйонів жителів країни, східна частина якої була зруйнована під час конфлікту, який продовжує забирати людські життя.

Після закінчення зустрічі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, пан Буркхальтер підписав дві угоди, про які Федеральний департамент юстиції і поліції вів переговори з Україною, і які спрямовані на зміцнення співпраці в області міграції. По-перше, угода про реадмісію спрощує правила повернення в Україну осіб, яким наказали покинути Швейцарію.

Угода про двостороннє спрощення візового режиму, яка була підписана в той же час, зменшує кількість доказів, необхідних для обґрунтування мети поїздки для певних категорій людей. Вона також встановлює спрощені критерії для застосування візи багаторазового в’їзду, скорочує час обробки і знижує витрати на візи. Угода вступить в силу після ратифікації обома сторонами, але буде застосовуватися тільки до власників не біометричних паспортів України.

Це відбувається тому, що з 11 червня 2017 року, громадянам України з біометричними паспортами більше не потрібна віза для перебування до 90 днів протягом всього періоду 180 днів в Шенгенській зоні. Федеральна Рада внесла 2 червня 2017 року зміни до Постанови про в’їзд і видачу віз, тим самим прийнявши положення, затверджене Європейською Радою та Європейським парламентом, що є покращенням Шенгенських правил.

Візи, як і раніше, необхідні людям, які шукають оплачувану роботу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ