Чому материнські поцілунки незамінні?

Чому материнські поцілунки незамінні?
Учена з цікавості робила знімки себе та своєї дитини на пристрої для магнітно-резонансної томографії (МРТ) та з’ясувала, як любов впливає на розвиток мозку – пише Даніель Радман у хорватському виданні “Jutarnji list”.

Є багато досліджень, які вчені проводили на собі, а є такі відкриття, що трапилися випадково. Обидва ці чинники поєднались, коли нейронауковиці Ребеці Сакс спало на думку зробити перший магнітно-резонансний знімок матері й дитини – себе й свого двомісячного сина Персі.

“Цей знімок не зроблений ні з діагностичною метою, ні задля науки. Наскільки я знаю, досі ніхто не робив МРТ матері й дитини. Ми це зробили, бо хотіли дізнатися, що станеться”, – пояснює д-р Сакс свою допитливість. Передусім вона прагнула побачити відмінності між мозком матері та дитини.

Матір формує дитину від народження

Дитина справді має неабияку користь від ніжності, яку отримує. Поцілунки викликають у мозку хімічну реакцію і збільшують виділення окситоцину– гормону любові і щастя, що посилює відчуття прив’язаності. Поцілунки також активізують систему заохочення, а із виділенням дофамінулюдина почувається краще. Окрім того, вивільнюється також вазопресин, який глибше пов’язує матерів з дітьми і романтичних партнерів між собою, та серотонін, що допомагає регулювати настрій.

На знімку чітко видно, що дитячий мозок темніший та більш гладенький, адже у ньому менше білої речовини, яка, окрім іншого, містить мієлін, що передає інформацію. Нестача мієліну у дитини символічно показує, як матері впливають на формування немовлят від самого народження.

“Для деяких людей цей знімок став хвилюючим усвідомленням того, наскільки людська істота є вразливою. Інших захоплювало те, як дві особи з “невидимим” гардеробом, волоссям і обличчями ставали універсальними і могли бути будь-якою матір’ю і дитиною в будь-якому місці чи історичному періоді”.

За знімком – довголітня праця

Учена довго намагалася отримати таку фотографію, зокрема, коли народила першу дитину, однак тоді їй це не вдалось. Цей знімок вона зробила у 2015 році після народження другого сина та вдосконалення апарату, хоча й тут не обійшлось без невдалих спроб. Оскільки пристрій спричиняє великий шум, то і вчена, і дитина були у захисних навушниках.

В університеті пристрій для МРТ зазвичай використовують, щоб слідкувати за кровотоком у мозку дитини. Малюку читають казку і спостерігають, як змінюється активність мозку упродовж розвитку історії, досліджуючи, що насправді дитина думає про думки інших людей.

Джерело

Пов'язані статті


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ