Доповідь ООН свідчить про серйозні порушення прав людини в окупованому Росією Криму

Доповідь ООН свідчить про серйозні порушення прав людини в окупованому  Росією Криму

На сайті Управління Верховного комісара ООН з прав людини подано доповідь Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Криму та Севастополі.

Женева (25 вересня 2017 року) – Ситуація з правами людини в Криму значно погіршилася під час російської окупації, з «численними та серйозними порушеннями», вчиненими російськими державними агентами, згідно з важливою доповіддю, опублікованою сьогодні Управлінням ООН з прав людини.

«Серйозні порушення прав людини, такі як свавільні арешти та затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження та катування, і щонайменше одна незаконна страта, були задокументовані», говориться у доповіді.

В ній ще раз підкреслюється, що всі жителі Криму постраждали, коли українські закони були замінені законами Російської Федерації, і десятки тисяч людей зазнали утисків внаслідок введення громадянства Російської Федерації. Ці та інші дії, висвітлені в доповіді, мали місце всупереч міжнародному гуманітарному праву та праву людини.

У доповіді висловлено 20 рекомендацій уряду Росії, які закликають його дотримуватися своїх зобов’язань як окупаційної держави, дотримуватись прав людини для всіх та ефективно розслідувати катування, викрадення та вбивства, в яких беруть участь сили безпеки та кримська самооборона.

«Нездатність притягти до відповідальності за такі дії, нездатність забезпечити жертв належним лікуванням, а також посилення безкарності, потенційно сприяє подальшому порушенню прав людини», говориться у доповіді.

В ній зазначається, що впровадження громадянства Російської Федерації особливо сильно вплинуло на три групи: тих, хто офіційно відмовився від громадянства; державних службовців, які повинні були відмовитися від свого громадянства чи втратити роботу; і жителів Криму, які не відповідають законодавчим критеріям громадянства та стали іноземцями.

«Особи, які мають дозвіл на проживання та не мають громадянства Російської Федерації, не є рівними перед законом і позбавлені важливих прав», – сказано у доповіді.
Сотні ув’язнених та досудових затриманих були передані до Російської Федерації, говориться в доповіді, незважаючи на те, що ця практика суворо заборонена міжнародним гуманітарним правом.

До затриманих відноситься український режисер Олег Сенцов, арештований у Сімферополі у травні 2014 року та переданий до Російської Федерації того ж місяця, перед тим, як він був засуджений і відправлений у виправну колонію в Сибіру.

З деякими затриманими погано поводились, принаймні троє померли після того, як вони не отримали медичної допомоги, якої вони потребували.

У доповіді також висвітлено суттєвий вплив судових та правоохоронних змін, введених під час російської окупації.

Найбільш постраждали противники референдуму у березні 2014 року та інші критики, такі як журналісти, блогери, громадські активісти та прихильники Меджлісу, представницький інститут кримських татар, який був оголошений екстремістською організацією і заборонений в квітні 2016 року. Під приводом боротьби з екстремізмом влада Російської Федерації в Криму здійснювала домашні обшуки, залякувала та затримувала членів кримськотатарської громади.

Крім цього, у ряді показових випадків багато кримських та українських ЗМІ були позбавлені права працювати, люди зазнали санкцій за проведення одноособних пікетів.

«Навчання українською мовою майже зникло в Криму”, – говориться у доповіді.

Крім 20-ти рекомендацій Росії, доповідь також закликає уряд України “використовувати всі наявні правові та дипломатичні засоби для заохочення та забезпечення реалізації прав людини серед жителів Криму».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ