Думки про війну. Що взяти на передову

Думки про війну. Що взяти на передову

Коло магазинів та торгових місць на базарах, де торгують товарами військового призначення, надалі стоять черги. Військовослужбовці, що готуються до відправки в район бойових дій, дружини й інші родичі тих, хто вже там, купують те, що на їхню думку найпотрібніше на передовій їхнім захисникам. Тому корисно почути, що ж там насправді потрібне, як то кажуть – з перших уст. 

Аптечка

Військову аптечку вам дадуть в армії. Зазвичай це якісні аптечки, які кріпляться на пояс і фіксуються додатково на нозі. Там є все необхідне для надання першої допомоги під час поранення. Але у вас повинна бути аптечка, яка дасть змогу тримати себе в нормі та боротись із розладами здоров’я. У ній має бути йод, вузький бинт, пластир, турнікет, “Мезим” чи щось схоже (організм може не відразу перелаштуватися на військову їжу), якийсь сильний антибіотик, наприклад “Фромілід”, спиртовий розчин “Хлорофіліпт” (препарат багатофункціональний: можна полоскати горло чи хворий зуб, можна використовувати як антисептик), протизастудні порошки, які розводяться кип’ятком (якщо, не дай боже, опинитесь у ситуації, коли кілька днів немає їжі, їх можна висипати до рота – добре підтримують), мазь “Рятівник” –допомагає, якщо одяг десь натер.

Білизна

Кілька пар трусів і шкарпеток. Бажано без синтетики. Може так статись, що ви проходите 2–3 тижні в одних трусах і шкарпетках, не маючи можливості їх випрати або замінити. Синтетика може створити вам проблеми зі здоров’ям.

Одягі взуття

Для літа – кросівки. Військове взуття добре, але треба мати щось на заміну. Кілька футболок, кілька тонких гольфів. Вони займають мало місця, і в разі потреби їх можна вдягнути під форму. Якщо буде холодно, вдягайте на перший гольф ще один – за принципом капусти. Гольфи обтягують і не обмежують рухів.

Тоненькі шерстяні рукавички. Я не прихильник тактичних рукавиць. У рукавичках “із пальцями” не завжди зручно стріляти; якщо рукавиці “без пальців”, палець на холоді дубіє. У тонкій шерстяній рукавичці палець зручно лягає на спусковий гачок.

Щільна шапка. Підшоломники не завжди є, тому треба мати на що вдягнути каску.

Запасний шкіряний ремінь. На поясі у вас буде висіти багато чого. Якщо ремінь рветься – це проблема.

Корисні речі

Невеликий рюкзак, у який можна кинути БК, пляшку води та кілька консервів. Великий баул вам дадуть в армії – він досить зручний. 

Спальник. Спальники армія дає, але буває, що їх не всім вистачає.

Рушник, засоби гігієни, гумові капці. Зарядок для телефона візьміть кілька. Помітив, що вони часто виходять із ладу, якщо заряджати телефон від генератора. Великий ніж у піхвах, маленький складний ніж, який треба постійно носити в кишені. Ліхтарик на лоб. Бажано, щоб він мав кілька режимів: світив червоним, а ще краще – синім світлом. Таке світло важче помітити.

Саперна лопатка.

Повербанк.

Батарейки пальчикові – їх можна використовувати в приладах тепловізійного та нічного бачення. Запасні батарейки до всіх гаджетів, які ви берете.

Установіть на телефон програму AlpineQuest. Розберіться, як працює. Завантажте мапи місцевості, де йдуть бойові дії. Вони допоможуть вибрати оптимальні маршрути, вийти з оточення, визначати координати, які ви зможете передавати, корегуючи артилерійський вогонь.

Запальничка, голка з нитками, маленький тюбик суперклею. Ганчірка з тонкого матеріалу для чищення зброї, зброярське мастилов спреї або WD-40. Влітку – засіб проти комарів. Ложка, чашка, металева тарілка. Сухий спирт. Якщо викопати ямку та запалити в ній таблетку сухого спирту, можна закип’ятити воду чи підігріти їжу, не хвилюючись, що вас помітить ворог.

Термоковдра. Вона займає менше місця, ніж каремат, і може виконувати ті самі функції. Окрім того, накрившись термоковдрою, ви ізолюєте тепло свого тіла, що зменшить шанси ворога помітити вас у тепловізор, встановлений на дронах.

«Снаряга», тобто Спорядження

«Розгрузка» великого розміру, що можна вдягнути на бронежилет. Носити речі та магазини спереду на бронежилеті не завжди зручно. Коли лягаєте на живіт, ховаючись від обстрілу чи під час стрільби, то не можете щільніше притиснутися до землі, що зменшує ваші шанси залишитися неушкодженим. Якщо доведеться повзти, робити це із магазинами на броникуне дуже зручно.

Наколінники (захист на лікті не потрібний – тільки заважає).

Маскувальна сітка на каску. Каски бувають блискучими, їх добре видно ворогу. Серед зеленічорні каски – теж хороша мішень.

Маленький навушник на одне вухо. Для правші – на праве. Вставляти під час стрільби з гранатомета.

Не набирайте із собою багато речей. Їх важко нести й легко втратити.

Документи в герметичному пакеті завжди мають бути у вас у кишені – 24 години на добу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Думки про війну