Мінгареллі: Імплементація Угоди про асоціацію – це величезний шмат роботи

Мінгареллі: Імплементація Угоди про асоціацію – це величезний шмат роботи

Голова Представництва Європейського союзу в Україні Хьюг Мінгареллі дав інтерв’ю “Сьогодні”, в якому він заявив:

«Пріоритетом нашої співпраці має бути імплементація Угоди про Асоціацію та ЗВТ. Підпис і ратифікація нічого не значать. Те, що дійсно важливо – це їхнє конкретне виконання. Адже якщо ми спільно впораємося з імплементацією, українська економіка поступово приєднається до ринку ЄС. Це дозволить українським компаніям експортувати і інвестувати на європейському ринку, що, в кінцевому рахунку, дозволить створити нові робочі місця в Україні. І це – наша головна мета для поліпшення умов життя українців. Тому наш пріоритет на сьогоднішній день і наступні кілька років – ефективна імплементація Угоди про асоціацію та ЗВТ.

За останні три роки було зроблено багато – прийняті нові закони, створені нові інституції. Але очевидно, що попереду ще довгий шлях. НАБУ, НАЗК, САП потрібно посилити, вони повинні бути здатними виконувати свої завдання більш ефективно. Також зараз необхідно якомога швидше запустити нові антикорупційні органи з незалежними і компетентними суддями. Також важливо, щоб запрацював Верховний Суд в повному складі і щоб аудит НАБУ був зроблений професійно».

З приводу експорту лісу кругляка Мінгареллі сказав:

«Якщо Україна не зніме заборону на експорт кругляка, 600 мільйонів євро – третій транш макрофінансової допомоги – буде втрачений. Рішення буде прийнято до кінця цього року, а значить, ви повинні отримати гроші на початку 2018 року. Але знову-таки, до сих пір є шість-сім умов в сфері боротьби з корупцією, соціальних виплат для переселенців, в області торгівлі, енергетики, які так і не були виконані Україною. І якщо так і залишиться – ви не отримаєте гроші».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ