Підсумки саміту Україна-ЄС

Підсумки саміту Україна-ЄС

На сайті Європейської Ради опубліковано підсумки саміту Україна-ЄС

Основні результати

Саміт у Києві вітав завершення ратифікації угоди про асоціацію та недавнє набуття чинності лібералізації візового режиму для громадян України, обидва з яких є фундаментальними кроками щодо зміцнення партнерства між Україною та ЄС.

“Цей саміт є чудовим моментом для відзначення міцної та поглибленої дружби між Європейським Союзом та Україною”.

Дональд Туск, Президент Європейської Ради.

Лідери обговорили :

• важливість проведення амбітного процесу реформ, особливо у боротьбі з корупцією.
• конфлікт на Сході України та нелегальне приєднання Росією Криму та Севастополя, включаючи виконання Мінських угод
• шляхи максимізації переваг/потенціалу угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Європейський Союз представляли Президент Європейської Ради Дональд Туск та Президент Європейської Комісії Жан Клод Юнкер. Україну представляв президент Петро Порошенко.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС

Лідери привітали ратифікацію всіма країнами ЄС угоди про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Угода набирає чинності 1 вересня 2017 року.
“… для мене ключовим реченням Угоди про асоціацію залишається те, що, я наведу цитату, ” Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір”.

Дональд Туск, Президент Європейської Ради

Більша частина угоди про асоціацію вже діє. Багато політичних та галузевих частин угоди були тимчасово застосовані з 1 вересня 2014 року, тоді як її торгівельна частина, глибока та всеохоплююча сфера вільної торгівлі (DCFTA), була тимчасово застосована з 1 січня 2016 року. Торгівля між ЄС та Україною продовжувала зростати протягом цього періоду часу і ЄС зміцнив свою позицію як головного партнера України. Торгівля між двома країнами зросла майже на 30% у першому кварталі 2017 року, порівняно з першим кварталом 2016 року.

Криза та конфлікт в Україні

ЄС підтвердив свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Лідери закликали до повного виконання Мінських угод та підкреслили особливу відповідальність Росії за виконання угод.

Оскільки прогресу у реалізації мінських угод не відбулося, лідери ЄС, які зібралися на червневому саміті у Брюсселі, вирішили продовжити економічні санкції проти певних секторів російської економіки.

“І сьогодні ЄС знову дав чітко зрозуміти, що ми стійко стоїмо позаду України проти агресії та спроб підірвати вашу незалежність”, – сказав президент Дональд Туск після саміту.

Крім того, Рада нещодавно продовжила санкції на один рік у відповідь на незаконне приєднання Росією Криму та Севастополя. На саміті ЄС-Україна у Києві ЄС знову підтвердив свою прихильність політиці невизнання.

Порядок реформування

Лідери ЄС закликали Україну продовжувати реалізацію своїх реформ, зокрема заходів проти корупції.

Лідери наголосили на конкретних результатах, досягнутих за допомогою програм підтримки ЄС. Вони наголосили на важливості реалізації всіх політичних заходів, пов’язаних із виплатою третього траншу програми до кінця року.

Вони також обговорили пріоритети допомоги ЄС у 2017 році, які включають підтримку управління державними фінансами, регіони Східної України та енергоефективність, а також технічну допомогу для підтримки ключових реформ та виконання угоди про асоціацію.

Візова лібералізація

Саміт – це хороша нагода для лідерів привітати недавній вступ в силу безвізового режиму для українців.

Станом на 11 червня 2017 р. всі громадяни України, які мають біометричний паспорт, можуть подорожувати до ЄС на термін до 90 днів з діловою, туристичною або сімейною метою без візи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ