Світ

Юнкер: боротьба з корупцією є головною битвою для України

Виступ Жана-Клода Юнкера (президента Європейської Комісії) на саміті Україна-ЄС 13 липня 2017 року.

“20 років тому, коли я вперше приїхав до Києва, це було 5 вересня 1997 року, я був прем’єр-міністром Люксембургу і я головував у Європейській Раді. Ми провели перший саміт між Україною та ЄС.

Сьогодні разом з друзями я повернувся до цього чудового міста, щоб взяти участь, ініціювати підтримку 19 саміту Україна-ЄС. 20 років тому я не міг навіть сподіватися або подумати, що ми матимемо подібні дружні відносини між Україною та ЄС, які ми бачимо сьогодні.

Ви повинні визначитись, ви повинні бути терплячими і у вас це є. Протягом останніх трьох років ми побачили набагато більший прогрес ніж за 20 років незалежності України. І мені це подобається. Я радий бути присутнім тут, щоб бути свідком цього спільного успіху України та ЄС. Ми зробили все, щоб українці вільно подорожували по Європі. І я розповів своєму другові Петру, що ми це зробили. Ми обіцяли зробити все можливе, щоб угода про асоціацію між Україною та ЄС була ратифікована та набула чинності.

Три президенти, вчора ми обговорили це, ми говорили про це. Ми також мали плідний обмін думками з прем’єр-міністром. Всі ми поділяємо однакові думки і ми об’єднані навколо ряду речей. Але не все було зроблено. Те, що нас хвилює – це корупція. Я розумію, що президент та парламент роблять все можливе і є певний прогрес у цьому напрямку. Але ситуація ще не задовільна. Нам ще потрібно багато чого зробити, тому що це величезна і важлива проблема.

І, з вашого дозволу, я хотів би сказати президенту та парламенту. Ну, це порада, яку я хотів би дати. Ми всі згодні з тим, щоб у вас була спеціальна антикорупційна палата в межах одного суду. Ми не наполягаємо на наявності окремих антикорупційних судів. Нехай це буде палатою для боротьби з корупцією, для боротьби з корупційними правопорушеннями. Найголовніше – це не інструмент, який ви будете використовувати для вирішення цієї проблеми, але важливі віра і бажання української громадськості, українського суспільства боротися з корупцією, незважаючи ні на що. Заради руху вперед. Якщо у вашій країні на всіх рівнях корупція залишиться, то інвестори не будуть приходити до вашої країни. Отже, боротьба з корупцією, це, мабуть, головна битва для вас, щоб виграти. І саме на цьому ми наполягаємо і ми будемо підтримувати це різними способами, включаючи фінансову підтримку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ