“Цифрове середньовіччя”

“Цифрове середньовіччя”
Це мало трапитись! Минулого року американські вчені нарешті збагнули, чому кількість осіб, які вірять у те, що Земля плоска, збільшується. На планеті стає все більше освічених людей, рівень життя зростає глобально поруч із глобальним забрудненням чи глобальним потеплінням, і виявляється, що в цьому світі кількість глобальних невігласів теж зростає.Не будемо тут про медійну Україну, будемо про медіа загалом!

Як з’ясувалось, головною загрозою для університетської мудростіпро те, як виглядає наша планета, є не що інше, як Youtube. “Віруючі”, тобто люди, які переконані, що Земля плоска, – це не просто ватага звихнутих, а добре організована група. У США, наприклад, “плоскоземельники” збираються на щорічні з’їзди (а такі є ще з XIX ст.) і мають давно сформовані спільноти. Американські вчені із Техаського технічного університету поїхали на таку масову тусовку “плоскоземельників” і провели з ними інтерв’ю. Науковці виявили, що усі “піддослідні” увірували в плоску землю після перегляду роликів на Youtube. До того ж ці люди часто дивились різні конспірологічні фільми про трагедію 11 вересня, висадку американців на Місяць, ілюмінатів і масонів тощо. Найпопулярніше відео про плоску Землю зветься “200 proofs Earth is not a spinning ball” (“200 доказів, що Земля – це не куля, що обертається”). Ешлі Ландрум, яка керувала цим дослідженням і представила його результати на конференції Американського товариства розвитку науки, заохотила керівників Youtube змінювати алгоритми. За її словами, люди часто зовсім випадково натрапляють на конспірологічні відео і стають жертвами медіа-навіювання, а тому варто відсіювати неправдиві історії, щоб їх було важче знайти на популярних ресурсах.

У січні 2019 року “The New York Times” повідомила, що власники Youtube справді дослухалися до рекомендацій науковців і змінили алгоритми. Тепер після перегляду роликів про масонів чи ілюмінатів система більше не буде пропонувати вам історії на подібну конспірологічну тематику. Youtube твердить, що нові правила зачіпають не більше 1% контенту на ресурсі, тож зміни незначні. Та й автори цих роликів нічого не порушують: альтернативні історії – це не порно і не популяризація насилля.

Уже наприкінці 2017 року Youtube почав сегментувати “контроверсійний релігійний контент” у блоки, які неможливо було монетизувати, надмірно поширювати, а часом – ще й коментувати чи оцінювати. Також на такі ролики ставили заставку, яка попереджала, що контент містить суперечливу інформацію. За словами керівників Youtube, обмеження стосувалися популяризації “дивних” методів лікування, чи відверто неправдивих тверджень, як-от про форму планети чи відомі історичні події. Однак ніхто достеменно не знає, як саме працюють алгоритми на Youtube. Відомо лише, що сотні людей спершу переглядали “брехливі” відео, а згодом використовували здобуті знання для навчання штучного інтелекту, який і сегментує конспірологічні сюжети.

Чи “цифрове середньовіччя” сильно відрізняється від подібних “вивихів” минулого? За змістом – не надто, а швидше за обсягом і поширенням. Люди діють як машини: вони спостерігають реальність і роблять висновки – що корисно, а що небезпечно. Це сформувало в нас бажання до логічного мислення, адже все це не є природною властивістю людської істоти. Та все ж безліч осіб віддає перевагу казкам і вигаданим історіям, що виглядають правдоподібно.

Такі легенди і теорії – від тверджень про плоску Землю до поширення інформації, що уряд Ізраїлю буде купувати “священну” українську землю – часто називають конспірологічними. Конспірологія дуже добре поєднується із сучасним цифровим світом, формуючи своєрідне цифрове варварство. Безкінечний інтернет і бажання людини шукати причини, приховані смисли і справжні історії з життя “великих” породжують нові світи і уяву. Ось чому хор ім. Верьовки заспівав на шоу у “ЗЕлених”? Правильно, бо цей хор заснували ще за часів Сталіна! А Сталін насправді не людина, а один із ілюмінатів – наполовину ящірка, наполовину прибулець, що міг набувати людських рис, щоб контролювати життя на планеті. Або тому, що Зеленський не українець, або ж його підмінили! Або тому, що російські спецслужби викрали його мозок і керують нашою країною дистанційно!

Найпопулярніша секретна історія пов’язана із “Протоколами сіонських мудреців”. Мій дядько, який усе життя був переконаним комуністом, а після 1991 емігрував у США, колись вислав мені цей текст, набраний на друкарській машинці десь на Брайтоні.Ця класична конспірологічна збірка з’явилась приблизно на початку XXст., але люди досі її читають. Текст про “сіонських мудреців”, які хочуть керувати світом, допомагав вважати насилля нацистів над євреями справедливим покаранням змовників! Як відомо, люди, які майже щодня вбивають українських солдатів на сході, здебільшого є такими самими жертвами теорій змови чи конспірологічних історій. Вони часто воюють не проти України, а проти злих умислів США чи колективного Заходу.

Конспірологічні сюжети характерні для медіа. Наприклад, радіостанція МДЖБ, яку в англомовному варіанті знають як the Buzzer, що бродкастить біля Петербургу від 1982 року, цілодобово транслює монотонний звук, гудіння. Раз чи двічі на тиждень на хвилі 4625 кГц, яку можна спіймати будь-де на планеті, монотонний голос читає слова, як-от “жито”, “паркан”, “стіна” тощо. Одна із теорій злих умислів твердить, що станція працює для моніторингу ефіру, а під час ядерної війни вона буцімто зможе запустити програму зворотного бомбового удару, навіть якщо не буде вже живих. І люди періодично слухають цю хвилю з надією, що гудіння не зупиниться і мир на Землі ще проіснує якийсь час.

Однак “чемпіонами” серед конспірологічних теорій в інтернеті є історії про ілюмінатів (мої діти вже знають, що їхній знак – це трикутник і око на доларах США), плоску Землю і чудесні зцілення. Думаю, в українській уяві Зеленський якщо не ілюмінат-ящірка (косміт-прибулець), то Котигорошко, який має перемогти ілюмінатів. Сотні тисяч людей на планеті впевнені, що Цукерберг – прибулець (мабуть, через дивні манери і великі очі). Особливо після того, як він сказав: “I am not a lizard!” (“Я не ящірка!”). А що ще мають говорити прибульці? Для того вони й маскуються, щоб ніхто не знав, ким вони є насправді… Цукерберг – це пастор “цифрового середньовіччя”!

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ