У Радбезі ООН паспортний указ Путіна назвали порушенням суверенітету України

У Радбезі ООН паспортний указ Путіна назвали порушенням суверенітету України
Рада Безпеки ООН закликає дотримуватися “духу і букви” українських домовленостей на тлі російського указу про спрощення процедури отримання громадянства для мешканців Донбасу.

У четвер заступник Генерального секретаря з політичних і миротворчих питань Розмарі ДіКарло виступила на засіданні Радбезу ООН, який Україна попросила скликати після президентських виборів та підписання указу президентом Росії Володимиром Путіним щодо отримання російських паспортів громадянами Східної України за спрощеною процедурою.

Конфлікт в Україні між урядовими силами і проросійськими сепаратистами на сході за останні п’ять років призвів до загибелі понад 3300 цивільних осіб, 9000 поранених, ще понад 3,5 мільйона потребують гуманітарної допомоги та захисту.

ДіКарло процитувала указ про російське громадянство, сказавши, що рішення було прийняте “з метою захисту прав і свобод людини і громадянина”, додавши, що це було схвалено “підконтрольними особами в певних районах Донецької Луганських областей України”.

“Безпрецедентне втручання” – Україна

Також ДіКарло додала, що українська влада “висловила рішучий протест проти указу як безпрецедентне втручання Російської Федерації у внутрішні справи країни і порушення суверенітету … всупереч Мінським угодам”.

“Організація Об’єднаних Націй сподівається, що дух і букву Мінських домовленостей будуть поважати всі зацікавлені сторони. З цією метою ми закликаємо всіх уникати будь-яких односторонніх кроків, які потенційно можуть підірвати виконання цих угод, і вирішувати проблеми за допомогою конструктивного діалогу в наявних форматах переговорів”, – сказала ДіКарло, підкресливши також прихильність ООН до суверенітету та територіальній цілісності України.

“Незважаючи на небезпечну тенденцію останніх п’яти років, ми щиро сподіваємося, що зрештою може з’явитися нова позитивна динаміка. Це важливо для національної єдності та тривалої стабільності в Україні, а також для підтримки миру та безпеки в Європі”, – сказала вона. 

Необхідно вирішити питання кризи в Україні, “щоб уникнути подальших страждань”

“Півмільйона українців проживають у межах п’яти кілометрів від “лінії контакту”, що розділяє зони військового контролю, цивільні особи з обох сторін стикаються з щоденними ризиками, коли “механізми подолання” працюють на межі можливостей”, – сказала Урсула Мюллер, заступник координатора з надзвичайних ситуацій ООН.

Вона закликала всі сторони негайно припинити використання наземних мін, що були основною причиною дитячих жертв у минулому році, відзначивши, що понад 1000 мирних жителів було вбито або поранено мінами або вибуховими залишками війни з 2014 року.

Мюллер звернулася до членів Ради та донорів міжнародної спільноти з проханням збільшити фінансування гуманітарної допомоги, а також припинити “непередбачуваний” гуманітарний доступ на схід, доводячи, що він “не повинен бути політизованим”. План гуманітарного реагування ООН 2019 року має на меті надати “захист і допомогу для відновлення доступу до засобів існування, основних послуг та критично важливої інфраструктури” 2,3 млн осіб, але поки отримали лише 9% коштів.

Вона закликала сторони, що беруть участь у Мінському протоколі 2014 року, подолати “цю кризу, щоб уникнути подальших страждань, адже народ України заслуговує на це”.

Переговори в Мінську “безрезультатні”

“Останні переговори між Тристоронньою контактною групою, що складається з України, Росії та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), виявилися за останні дні такими, що не дали результату щодо припинення вогню”, – сказала пані ДіКарло, закликаючи до виведення важкого озброєння, роз’єднання сил і кращого захисту на сході для цивільних осіб.

На брифінгу для ОБСЄ разом із головним спостерігачем Спеціальної моніторингової місії в Україні Ертугрулом Апаканом Спеціальний представник Мартін Сайдик заявив, що “посилення розбіжностей” між частинами сходу та решти України робить завдання з об’єднання країни важчим, оскільки використовується різна валюта, і подорожі через лінію контакту стають важчими.

“Недостатньо пом’якшувати наслідки поділу”, – сказав Спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі. “Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб зменшити і навіть викоренити його. Заяви майбутнього керівництва України дають мені підстави для оптимізму, що воно буде рішуче та активно працюватиме проти цього поділу”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ