Жук без крил і очей – Грета

Жук без крил і очей – Грета
Британський учений Майкл Дербі назвав нововідкритий вид комах на честь кліматичної активістки Грети Тунберг. Про це пише хорватське видання “Jutarnji list” з посиланням на “ВВС”.

Nelloptodes gretae – це комаха завдовжки менше міліметра, яка не має ні крил, ні очей, натомість з її голови стирчать довгі роги на кшталт антен. Учений Майкл Дербі пояснив, що назвав жука на честь Грети, бо його “надзвичайно надихнула” екологічна кампанія шведської тінейджерки.

Комаху Nelloptodes відкрив науковець Вільям Блок ще у 60-х роках минулого століття у Кенії. У 1978 році дослідник подарував Лондонському природничому музеєві взірець мініатюрної комахи, який досі зберігається в одній із музейних збірок.

Дербі довго вивчав збірку, аж поки натрапив на кілька безіменних видів. Одному з них він і вирішив дати ім’я Грети. Вчений каже, що в такий спосіб “бажав віддати належне особливому внескові Грети у підвищення обізнаності про екологічні проблеми”.

Доктор Марк Берклі, старший куратор музею, який відповідає за комах, сказав, що жука назвали доречно, бо часто невивчені види втрачаються ще до того, як науковці дадуть їм імена. “Добре іменувати нововідкриті створіння на честь когось, хто настільки виступає за збереження природи і захист вразливих видів тварин”, – каже Берклі.

Грета не є першою особою, на честь якої назвали нововідкритий вид. У цьому списку є, зокрема, Боб Марлі, Дональд Трамп, Девід Аттенборо, Джон Кліз та багато інших.

Джерело

Пов'язані статті


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ