Чи підірве демарш Пугачової авторитет Путіна серед росіян?

Чи підірве демарш Пугачової авторитет Путіна серед росіян?

Нещодавно російські й світові ЗМІ облетіла звістка про те, що відома російська й радянська співачка Алла Пугачова офіційно звернулася в російське Міністерство юстиції з проханням визнати її іноземним агентом. Вона також зазначила, що в неї змішане ставлення до “спеціальної військової операції в Україні”. Зробила вона це після того, як російський Мін’юст визнав її чоловіка Максима Галкіна іноземним агентом, який нібито шкодить національним інтересам Росії й зводить наклепи на російську армію. Так артиста покарали за те, що він відкрито не підтримав російської агресії проти України. Навпаки, він критикував її в соціальних мережах, чим викликав проти себе цілий шквал образ від російських патріотів. Пугачова зазначила у заяві, що вона солідарна зі своїм чоловіком, який завжди був і залишається чесною та порядною людиною, патріотом Росії, що турбується про благо і процвітання країни й не бажає гибелі десятків тисяч російських солдатів, які помирають за ілюзорні ідеї.

Співачка впродовж тривалого часу мовчала про свою позицію щодо війни в Україні, проте наклепи й тиск на її чоловіка розгнівили її та примусили висловитися. Крім того, вона була також незадоволена тим, що низка російських пропагандистів і культурних діячів, зокрема Соловйов, Симоньян, Михалков, критикували її за те, що вона зі своїми дітьми виїхала за кордон.

Російські пропагандисти почали кричати на всіх каналах, що заява співачки нібито нічого не змінить у суспільстві, однак вони глибоко помиляються: її позиція вже впливає на російських громадян. В інстаграмі Алла Пугачова має приблизно 3,5 млн підписників, і вони здебільшого підтримали її висловлювання. Вчинок співачки значною мірою збурив російську громадську думку, оскільки примусив багатьох росіян замислитися над тим, чи правду говорять пропагандисти, коли стверджують, що все йде так, як потрібно, і що скоро всі цілі “спеціальної операції в Україні” будуть досягнуті. Так, усього за пів доби її повідомлення набрало 0,5 млн уподобань і 65 тис. коментарів, тож його охоплення буде величезним.

Заява Пугачової важлива ще й тому, що співачка має в Росії величезну кількість прихильників старшого віку, які, за даними соціологічних досліджень, насамперед і підтримують війну в Україні, оскільки хочуть повернення до “світлого радянського минулого”. І тепер, після слів Пугачової, вони нарешті замисляться про те, що щось неправильне відбувається в російському суспільстві. Крім того, одним із ключових путінських пропагандистських наративів є “відродження великого Радянського Союзу”, коли всі були рівними й щасливими. Для цього начебто й потрібно повернути Україну та інші пострадянські республіки в єдину країну. А тепер, коли головний кумир радянських часів критикує війну, цей міф починає руйнуватися.

Хай як Путін і його пропагандисти спростовуватимуть позицію Пугачової й применшуватимуть її значення, у них уже однаково нічого не вийде: авторитет співачки серед росіян набагато вищий за авторитет “великого Путіна”, який тримається тільки на страху. Як зазначав журналіст Станіслав Речинський, Пугачова – це жива архетипова мати пізньої радянської людини та її пострадянських нащадків. Вона є символом радянської епохи, весь пострадянський простір, зокрема й Росія, її любить, і путінські пропагандисти цього не змінять.

Усім зрозуміло, що в ієрархічному російському суспільстві орієнтація на лідерів і кумирів має велике значення, росіяни люблять сліпо йти за провідником. Інертна, конформістська маса російського суспільства завжди потребує тих, хто орієнтує на відповідні реакції. Пугачова є саме такою людиною.

Хоча деякі українці й говорять про те, що співачка дуже довго мовчала й що вона не є радикальною, потрібно розуміти, що будь-яка критика путінського режиму від росіян є корисною для України, а якщо вона йде від такої публічної людини, як Пугачова, то це надзвичайно корисно. Усе, що допомагає розгойдувати й валити путінську Росію, треба використовувати. Будь-які бунти у РФ, зокрема й бунт Пугачової, потрібно підтримувати й роздмухувати, адже вони спричинять такий стан у країні, коли росіяни думатимуть про свої проблеми, а не про Україну. Колись говорили, що Брежнєв – дрібний політичний діяч за доби Пугачової, а сьогодні можна сказати, що Путін проти Пугачової – просто карлик.

Тому будемо сподіватися, що з кожним днем щораз більше російських громадян будуть прозрівати. Нарешті вони прокинуться від лінивої сплячки, почнуть протестувати й скинуть тоталітарний путінський режим, який веде Росію в прірву. Інакше вони можуть піти вслід за ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи скасує Євросоюз туристичні візи для росіян? Геополітичні наслідки Шанхайського саміту