Чи потрібно в Україні легалізувати вогнепальну зброю?

Чи потрібно в Україні легалізувати вогнепальну зброю?
Збройний конфлікт на Донбасі, що триває вже п’ять років, загострює внутрішньополітичну ситуацію, тому українці прагнуть захистити себе. За даними експертів, сьогодні в громадян України є 5 млн незареєстрованих одиниць вогнепальної зброї. Однак за законодавством носіння, зберігання, придбання, збут зброї, вибухівки та набоїв карається ув’язненням від 3 до 12 років. За цих умов актуальним є питання щодо прийняття закону про легалізацію вогнепальної зброї.

Серед українців немає одностайної думки щодо цієї проблеми. Частина громадян вважає, що для захисту від небезпечних злочинців потрібно мати власну зброю, адже поліція не завжди вчасно прибуває на виклики. Однак зброєю потрібно ще і вміти ефективно користуватись: пересічний громадянин із пістолетом усе ж матиме небагато шансів проти досвідченого озброєного зловмисника.

Прихильники вільного володіння також стверджують, що узаконення вогнепальної зброї зменшує злочинність. Однак це не завжди так. Наприклад, за даними Дослідницького центру контролю за ушкодженнями Гарвардської школи охорони здоров’я, за останні роки в США рівень збройного насильства став одним із найвищих у світ – тут скоюють майже вшестеро більше вбивств, ніж у Канаді, і в 15 разів більше, ніж у Бельгії та Німеччині.

Від початку року в Штатах зареєстровано 150 випадків насильства з застосуванням вогнепальної зброї. За офіційними даними, зброя зберігається у 43% американських будинків, нею володіють 90 млн осіб. І хоча громадяни США становлять лише 4,4% населення світу, у їхніх руках сконцентрована майже половина зброї, що перебуває у власності цивільних на всій планеті.

За даними дослідників, вільне володіння вогнепальною зброєю також збільшує кількість самогубств з її використанням, відповідно заборона на її зберігання зменшує випадки суїцидів. Наприклад, коли в Австралії впровадили державну програму щодо зменшення кількості вогнепальної зброї, рівень самогубств зменшився на 50%. В Ізраїлі на 40% скоротилася кількість суїцидів серед військовослужбовців після того, як їм заборонили забирати зброю додому.

Отже, в умовах російсько-української війни та за наявності в громадян незареєстрованого “арсеналу” прийняття закону про вільне володіння вогнепальною зброєю може призвести до збільшення випадків насильства в країні.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ