Чи стане Білорусь частиною Російської Федерації?

Чи стане Білорусь частиною Російської Федерації?
Останнім часом в експертному середовищі активно обговорюється питання щодо можливого приєднання Білорусі до Російської Федерації. В кінці минулого року відбулося ряд зустрічей між О. Лукашенко та В. Путіним щодо обговорення даної проблеми. Деякі аналітики вже спрогнозували, що нібито Лукашенко в обмін на особисті гарантії безпеки таки введе Білорусь в склад Росії.

Олександр Лукашенко навіть погодився на введення спільної валюти, але не російського рубля, а «спільного рубля». Але останній виступ Президента Білорусі під час призначення нового керівництва уряду сусідньої країни засвідчив, що ні за яких умов Білорусь не стане частиною Росії. Зокрема очільник Білорусі зазначив, що Москва тисне на нього і пропонує надавати економічну допомогу тільки за умови входження Білорусі в РФ. На це О. Лукашенко не піде. Він заявив також, що замість того щоб шантажувати його, Москва краще б прагнула виконувати підписані з Білоруссю угоди, так як Білорусь завжди виконувала взяті на себе зобов’язання. На його думку, ніякий білоруський політик не піде на це, так як це буде завершенням його кар’єри.

А чи справді Білорусь зможе утриматися від поглинання Росією, не зважаючи на певні соціально-економічні труднощі, чи Росія докладе максимум зусиль і примусить Лукашенка приєднати Білорусь чи якщо він не погодиться, усуне його з посади.

Як ми знаємо, в наступному році в Білорусі будуть чергові президентські вибори і Росія може їх використати для переобрання Лукашенка і зміни політичного курсу Білорусі. Але чи вдасться Росії це зробити і чи є відповідні передумови в самій Білорусі. Експерти мають різні думки з цього приводу, але більшість з них все таки переконані, що змінити Лукашенка і здійснити об’єднання двох країн за нинішніх умов є досить проблематичним. Так керівник аналітичного проекту «Belarus Security Blog» (Білорусь) Андрей Паротніков зазначає, що за роки перебування при владі О. Лукашеко зумів сформувати певний рівень національної самосвідомості і це є його заслугою.  Він також створив досить потужну вертикаль влади, яка підпорядкована лише йому і ні за яких умов можновладці і чиновники не підуть на його переобрання, так як це означатиме і їх відставку. Силові структури Білорусі також зорієнтовані на О. Лукашенка і не підуть на підрив його влади. Хоча довгий час вони й співпрацювали з російськими спецслужбами, але останнім часом, за словами А. Паротнікова, тут були проведені чистки, всі проросійські елементи були звільнені. Чи могла б Росія опертися на білоруське населення і розхитати внутрішньополітичну ситуацію через вкидування міфів про значні перспективи для білорусів в разі створення єдиної держави. Але за даними соціологів лише 6-10% білорусів підтримують дане об’єднання. Більшість білорусів політично пасивні, не цікавляться зовнішньою політикою, головне для них це належний рівень матеріального добробуту і стабільність, яку їм «батька» надає.  Крім того ЗМІ в Білорусі досить жорстко контролюється владою. І хоча в Білорусі транслюються російські канали, але всі вони йдуть в записі і  в разі, якщо Росія захоче розпочати інформаційну війну проти Білорусі, то Лукашенко досить швидко її припинить.

Для поліпшення економічної ситуації О. Лукашенко вже веде переговори з цілим рядом країн, зокрема з країнами Євросоюзу, з США і для зменшення впливу Росії, я думаю, вони підуть на поступки Білорусі. Тому навіть при дуже великому бажанні російських спецслужб досить важко буде розхитати внутрішньополітичну ситуацію в Білорусі і примусити її приєднатися до  Російській Федерації.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ