Чи зміниться політика Росії після президентських виборів без вибору?

Чи зміниться політика Росії після президентських виборів без вибору?
У середині березня в Росії відбулися президентські вибори, на яких очікувано переміг Володимир Путін, набравши 87 % голосів. Цим він наблизився до інших лідерів країн пострадянського простору, які свого часу теж “здобували перемогу” на подібних виборах, зокрема колишнього очільника Казахстану Н. Назарбаєва, який 2011 року набирав понад 95 % голосів, і президента Азербайджану І. Алієва, який цьогоріч дістав 92 % підтримки. Проте цілком очевидно, що це були вибори без вибору, оскільки жодної опозиції кремлівському диктатору не було. Єдиний опозиціонер, який би міг успішно позмагатися з В. Путіним, був О. Навальний, проте його знищив путінський режим. Бориса Надєждіна, ще одного кандидата, який мав певний рівень підтримки серед росіян, не зареєстрував російський ЦВК, оскільки він начебто не зумів зібрати потрібної кількості голосів для висування.

Крім того, на багатьох виборчих дільницях були значні зловживання, було вкинуто чимало бюлетенів за російського диктатора. Спостерігачів від демократичних країн і провідних міжнародних організацій на виборах не було, тому прозорість та об’єктивність голосування неможливо підтвердити. Так, за даними експертів, приблизно 40 % голосів російському диктатору було приписано, проте він однаково має значний рівень підтримки серед одурманеного російською пропагандою населення.

Демократичні країни здебільшого розкритикували ці псевдовибори, зазначивши, що вони не відповідають вимогам вільності, чесності й прозорості, тож їхні результати не є об’єктивними. Так, заступник спікера Держдепу США Ведант Пател сказав, що Штати не вважають вибори у РФ демократичними, але вони змушені будуть визнавати Володимира Путіна президентом. Абсолютно незаконним також було намагання Росії здійснити виборчий процес на тимчасово окупованих територіях України. 55 країн світу засудили ці спроби, оскільки вони грубо порушують норми міжнародного законодавства. Так, речник Держдепартаменту США Метью Міллер зазначив, що Америка ніколи не визнає легітимності фіктивних президентських виборів на захоплених українських територіях. Очільник ООН Антоніу Гутерреш виразив осуд щодо намагань Росії організувати фальшиве голосування на територіях України, що перебувають під її окупацією. Речник Євросоюзу Пітер Стано також зазначив, що країни ЄС не визнаватимуть результатів голосування на тимчасово окупованих територіях України.

Проте для злочинної російської влади все можливо, оскільки путінське правління є авторитарним, ґрунтується на цензурі, репресіях і насильстві. Крім того, мешканці окупованих територій зазнавали значного тиску з боку окупаційної влади, голосувати їх примушували під дулами автоматів. Проте навіть у цих умовах частина українців відмовилася це зробити. За даними ГУР, було зафіксовано 249 затримань українських громадян за їхню відмову від участі в псевдовиборах. Проте проросійські колаборанти говорять про успішне голосування на захоплених українських територіях. Так, виборчком окупованої Луганської області заявив про явку 1,4 млн осіб, що становить 94,12 % населення, водночас в окупованій Донецькій області на голосування начебто з’явилося 95 % виборців. За інформацією псевдовиборчкомів, на тимчасово окупованих територіях проживає приблизно 4,6 млн потенційних виборців, переважна більшість із яких нібито проголосувала. Це не відповідає дійсності, оскільки ця статистика збиралася ще в мирний час, а сьогодні там мешкає набагато менше людей. Отже, більшість загиблих і вбитих російськими загарбниками на цих територіях українців також голосували за російського диктатора.

Деякі країни все-таки привітали Путіна з перемогою. Зокрема, найближчі союзники Росії — Білорусь, Іран, Сирія, Китай, Індія; лідери країн пострадянського простору, а саме Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану. Диктатор отримав вітання також від лідерів країн Латинської Америки, зокрема Венесуели та Болівії, очільників деяких мусульманських держав, наприклад від прем’єр-міністра Пакистану, еміра Катару і президента Алжиру.

Що ж буде робити кремлівський диктатор після своєї перемоги? Як і обіцяв своїм виборцям, В. Путін і надалі захищатиме російські національні цінності та інтереси від “зазіхань країн Заходу та НАТО”, а отже, продовжуватиме “СВО”, посилюватиме обороноздатність країни й збільшуватиме витрати на оборону. За даними української розвідки, він планує посилити мобілізацію і відправити у військо приблизно 500 тисяч росіян. Він також більше тиснутиме на російський бізнес і простих громадян: підвищить податок для підприємців із 20 до 25 % і для пересічних громадян із 15 до 20 %. Цілком можливим є також підняття пенсійного віку росіян і інші непопулярні заходи, оскільки тепер руки в кремлівського диктатора розв’язані.Проте путінське злочинне правління не буде вічним, оскільки російська економіка не витримає надмірних військових витрат і рано чи пізно почне руйнуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Про що домовилися Зеленський та Ердоган? Наслідки Паризького безпекового саміту для України