Держдеп про поїздку Тіллерсона до Києва

Держдеп про поїздку Тіллерсона до Києва

Довідкова інформація про поїздку секретаря Тіллерсона до Києва, України та Стамбулу, Туреччини

Спеціальний брифінг
Вищих посадових осіб Державного департаменту
5 липня 2017 року

Високопоставлена посадова особа державного департаменту:

Секретар під час своєї зупинки в Києві намагатиметься вибудувати свою співпрацю з українським урядом та нові відносини з українським народом. Він буде зосереджуватись у своїх зустрічах на двох основних напрямках нашої співпраці з Україною.

Перший етап полягає в підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, допомагаючи Україні у врегулюванні конфлікту на Сході України та відновленні контролю над її міжнародними кордонами. Це, зокрема, допоможе Україні стати більш витривалою у всьому спектрі безпеки та державних можливостей.

Другий етап нашої участі полягає у підтримці поточних намагань реформування в Україні, оскільки вони спрямовані на побудову сучасного, прозорого та підзвітного уряду, який виводить країну у європейський вектор розвитку, який визначений революцією на Майдані в 2014 році.

Отже, це наші дві головні цілі. Секретар зустрінеться з президентом Порошенком, після чого він матиме можливість зустрітися з кількома зацікавленими реформаторами в уряді України та поза ним, щоб обговорити поточні намагання з реформування. І після цього, як він це робив під час інших подорожей, він матиме можливість зустрітися з працівниками посольства США та сім’ями.

Я б сказав, що всі учасники Нормандського формату – Франція, Німеччина, Україна, Росія – висловили своє бажання мати партнером США, з яким вони можуть працювати під час переговорів не як з учасником Нормандського формату, а як з важливою підтримкою цього формату та соратником цих країн, коли вони ведуть переговори щодо імплементації Мінських угод. І тому існує широкомасштабна підтримка чотирьох з них для залучення США, і ми зараз розглядаємо, як краще підтримувати Нормандський формат та Мінські переговори.

Я, звичайно, не можу займатись домислами що до того, про що Президент може говорити з Путіним у Гамбурзі. Я думаю, що я міг би сказати, що немає наміру чи бажанням працювати виключно з Росією. Я маю на увазі, що вирішення конфлікту на Сході України є питанням із залученням багатьох сторін. Росія та Україна є підписали Мінські угоди та взяли на себе певні зобов’язання в цих угодах, і ми залишаємось прихильниками цього процесу та прихильні до Нормандського формату як способу переговорів для імплементації цих угод. І це не є винятковою темою між США та Росією, і не повинно бути. І ми будемо продовжувати працювати з усіма зацікавленими сторонами.

Мінські угоди це існуюча модель. Немає кращого варіанту. І тому я вважаю, що секретар сказав, що до тих пір, поки не з’явиться кращий варіант, на який погодяться і Україна і Росія, Мінськ є найкращим варіантом і ми цілком підтримуємо – підтримуємо Мінськ, але ми не повинні виключати розгляд інших варіантів, якщо виявиться, що можна досягти тих самих цілей кращим чином і це було б прийнятним як для України, так і для Росії.

Ми ніколи і не виключали надання зброї Україні і не приймали жодного рішення щодо надання. Розмови Президента Порошенка, коли він був тут у D.C. (федеральному окрузі Колумбія), охоплювали весь спектр співробітництва в галузі безпеки США та України. Тому – бажання України добре відомі і наша позиція залишається такою, що ми ще не прийняли рішення зробити це.

Я впевнений, що така важлива тема (кібератака) стане частиною розмови. Я не буду спекулювати щодо характеру розмови, але, на жаль, кібернапади проти України не є новим явищем і Україна набуває суттєвого досвіду, щоб реагувати і, сподіваюся, запобігати таким нападам. І ми усвідомлюємо, що український уряд вважає Росію відповідальною за напади минулого тижня, але ми поки що не готові робити такі висновки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ