Діалог між ЄС та Україною з питань прав людини

Діалог між ЄС та Україною з питань прав людини

Спільний прес-реліз: Діалог між ЄС та Україною з питань прав людини.

В Києві 13 червня 2017 року Європейський Союз та Україна провели щорічний Діалог з питань прав людини, втретє з часу підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. В Угоді про асоціацію Європейський Союз та Україна заявили про взаємну повагу до спільних цінностей, особливо повну повагу до демократичних принципів, верховенства права, ефективного управління, прав людини та засадничих свобод.

Зустріч пройшла у відкритій та конструктивній атмосфері, що сприяла глибокому обміну думок щодо сьогоднішньої ситуації з правами людини в Україні та щодо прогресу, здійсненого з часу останнього діалогу в липні 2016 року.

ЄС та Україна висловили серйозну стурбованість подальшим погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові, зокрема ситуацією з кримськими татарами, після незаконної анексії півострову Російською Федерацією. ЄС та Україна засуджують порушення та зловживання в сфері прав людини на тих територіях Донецької та Луганської областей, над якими влада України не має повного контролю. Сторони також закликають до негайного звільнення незаконно затриманих громадян України в Росії та на Кримському півострові.

ЄС та Україна обговорили шляхи пом’якшення гуманітарних наслідків незаконної анексії Кримського півострову та конфлікту на сході України для цивільного населення. Сторони також обговорили шляхи захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вітається робота, проведена Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, та План дій для окремих територій Донецької та Луганської областей, затверджений Урядом України.

ЄС та Україна обговорили питання запобігання жорстокому поводженню та катуванню, а також те, як поточні реформи в правоохоронній сфері сприяють зміцненню прав людини в Україні. ЄС також закликає до подальшого прогресу в розслідуванні злочинів, вчинених під час протестів на Майдані, та насильницьких дій в Одесі 2 травня 2014 року. При цьому ЄС наголошує на необхідності усунути недоліки, вказані Міжнародною консультативною групою Ради Європи, та притягнути винних до відповідальності.

ЄС підкреслив важливість гармонізації виборчого законодавства та призначення членів Центральної виборчої комісії, строк повноважень яких завершився.

Обидві сторони наголосили на важливості вільних та незалежних медіа. Вони також обговорили шляхи посилення безпеки журналістів та медіа, включаючи шляхи вирішення питання публікації особистих даних журналістів на українських веб-сайтах. Також розглядалось питання блокування багатьох російських онлайн сервісів.

На порядку денному Діалогу була також антидискримінаційна політика, включаючи права ЛГБТІ-спільноти та представників етнічних, лінгвістичних, релігійних та національних меншин, а також права дітей. Піднімалися питання гендерної рівності та прав жінок, особливо питання домашнього насильства. ЄС закликав Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію.

ЄС та Україна ефективно співпрацюють на міжнародній арені в сфері прав людини. Європейський Союз нагадав про зобов’язання України ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Делегацію ЄС очолив Голова підрозділу з питань двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства Європейської служби зовнішньої діяльності Дірк Шубель. Делегацію Україна очолив Заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов. Відповідно до звичайної практики, ЄС провів консультації з представниками громадянського суспільства України та міжнародних організацій до початку цього діалогу. В березні 2017 року організації в сфері захисту прав людини з України та ЄС провели семінар представників громадянського суспільства з питань прав людини. Рекомендації за результатами цього семінару також розглядалися в рамках цього діалогу.

Час проведення діалогу планували так, щоб він співпав з засіданням підкомітету з питань справедливості, свободи та безпеки 14 червня.

Наступну зустріч Діалогу з питань прав людини між Україною та ЄС заплановано на літо 2018 року.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ