Доброму серцю весь світ усміхається і здоров’я прибавляється

Доброму серцю весь світ усміхається і здоров’я прибавляється
Напевне, кожен хто спілкувався з людьми, яким вдалося  досягти  поважного віку, помічав їх  доброту і спокій. І ця особливість довгожителів підтверджена вченими.

Так, науковці з Університету Пітсбурга (США) зі своїми колегами з Нідерландів протягом 8 років досліджували близько 100 000 осіб за допомогою спеціальних психологічних тестів, які розкривали їх внутрішній стан, життєві принципи і відношення до оточуючих. Результати досліджень були приголомшливі. Виявилось, що доброзичливість і оптимізм значно подовжує життя, а песимізм і злість навпаки, провокують безліч хвороб.

Механізм  впливу на здоров’я негативних думок і агресивної поведінки вивчений досить суттєво. Під час такого стресу  в кров викидається понаднормова кількість тестостерону. В дослідженнях канадських вчених, які було опубліковано виданням MedicalNewsToday,доведено, що цей стероїдний гормон запускає певні процеси в мозку, які  ще більше підсилюють агресію. Людина як би «вигорає» з середини. Надлишок тестостерону викликає серйозний гормональний збій в організмі, який може спровокувати безліч хвороб – від серцево-судинних проблем до хвороби Паркінсона.

Цікаві відкриття зробили і археологи. Виявилось, що в різні історичні періоди людства кількість гормону агресивності тестостерону в організмі суттєво відрізнялась. А в період близький до 50000 років тому, коли відбувся різкий розвиток людства, кількість тестостерону в наших пращурів  була мінімальною. Отже, чим толерантнішим і спокійнішим було суспільство, тим більшого прогресу воно досягало.

 Коли розглядати ці процеси з морально-філософської точки зору, то дивуєшся, як розумно і справедливо був створений людський світ. Адже особи, які проявляють  агресивність і злість по відношенню до інших живих істот, спричиняють уповільнення розвитку суспільства, а отже втрачають природний захист і скорочують собі життя.

Якщо проаналізувати всі великі епідемії і пандемії, що спіткали людство, то як правило, вони розпочиналися в часи, коли суспільство було переповнене агресивністю і ненавистю (війни, інквізиція, та ін.)

З іншої сторони, людина, яка наділена моральними  чеснотами  і добрим ставленням до всього живого, оберігається Всесвітом по- особливому. І цей механізм захисту вчені поступово відкривають. Так нещодавно австрійське видання Kurier опублікувало дослідження міжнародної команди вчених під керівництвом Йозефа Пеннінгера (JosefPenninger) з Австрійского інституту молекулярних біотехнологій  і нейробіолога з Гарварду Кліфорда Вульфа (CliffordWoolf). Науковці виявили, що імунні клітини нашого організму, так звані Т-клітини,  активуються молекулами тетрагідробіоптерину, по- іншому BH4, які раніше були відомі як головні чинники при виробництві «гормонів  щастя» – серотоніну і  дофаміну.

Імунна система головний наш захисник. Т-клітини постійно патрулюють організм і нейтралізують ворогів:  збудників хвороб, чи мутагенні клітини. В разі, якщо ці клітини не будуть активуватися в потрібній для захисту організму кількості, можуть виникати страшні аутоімунні хвороби.

Дане відкриття переконливо підтверджує психосоматичну теорію виникнення багатьох хвороб.  Адже в разі, коли людина часто нервує чи  перебуває в агресивному стані, тоді не виробляються в достатній кількості молекули  BH4, а отже, імунні Т-клітини активуються слабо і організм залишається практично беззахисним.

Якщо ж наше життя наповнене добрими справами і піклуванням про інших, то ми отримуємо від цього задоволення, оскільки наш організм вдосталь продукує гормону «щастя» і молекулиBH4, які в свою чергу активують Т-клітини, а імунний захист працює на високому рівні.

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

 

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ