Древній шанець на дні Балтійського моря

Древній шанець на дні Балтійського моря

Німецькі науковці натрапили на затоплену структуру за 10 км від берега на рівні населеного пункту Рерік. В цьому місці коло 9 тис. років тому був суходіл, а в околиці знаходилась берегова лінія або ж межа торфовища. Науковців на будову з часів палеоліту навели гідроакустичні сигнали, зібрані кораблями, седиментологічні зразки (осадів) та підводні фотографії – пише Агнєшка Кжемінська на польському науково-популярному інтернет-порталі Pulsar.

Об’єкт знаходиться на глибині 21 м і складається з 1673 каменів. В середньому вони мають висоту менш, ніж 1 метр, і викладені один при однім на довжині практично одного кілометра таким чином, що цього не можна пов’язати із впливом льодовика чи інших сил природи.

Кам’яний шанець є однією з найстаріших задокументованих споруд часів палеоліту, створених людиною, і однією з найбільших з епохи каменю у Європі. На думку відкривачів, кам’яний шанець використовувався палеолітичними мисливцями для полювань на євроазіатського оленя (Rangifer tarandus) у пізньому дріасі або ж ранньому пребореальному періоді.

Подібні мегаструктури з епохи каменю останнім часом відкривають по всьому світу, але в Європі до цього часу вони були невідомими – бо на цьому густонаселеному континенті їх руйнували, наприклад задля повторного використання каміння.

Цей об’єкт може надати інформацію, якої бракує на тему розвитку пізньопалеолітичних та мезолітичних культур, адже його створення вимагало співпраці багатьох осіб і управління. До того ж наступні його дослідження можуть допомогти в розумінні тодішніх мисливських стратегій.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Кліматичні зміни у стародавньому Римі Нова реконструкція пермського вимирання