Директор ОБСЄ / БДІПЛ розчарована рішенням України блокувати участь росіян

Директор ОБСЄ / БДІПЛ розчарована рішенням України блокувати участь росіян
Варшава, 7 лютого 2019 року – Інгіборг Солрун Гісладоттір, директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ), сьогодні висловила жаль з приводу рішення українських органів влади заборонити громадянам Росії брати участь у місії спостереження БДІПЛ за президентськими виборами в Україні 31 березня.

У листі до Міністерства закордонних справ України Директор БДІПЛ також висловила глибоке розчарування в зв’язку з прийняттям сьогодні парламентом закону, який  легалізує таке обмеження.
Гісладоттір написала: «Рішення про відмову в акредитації громадянам однієї з держав-учасниць є безпрецедентним і суперечить зобов’язанням усіх держав-учасниць запрошувати спостерігачів від будь-яких інших держав-учасниць ОБСЄ, які, можливо, захочуть спостерігати за виборчими процедурами у встановлених законом випадках… ”.Вона підкреслила, що спостерігачі, яких відправляють для участі в місіях спостереження за виборами БДІПЛ, не представляють своїх країн, а ОБСЄ в цілому.

Вони зобов’язані дотримуватись принципів БДІПЛ спостереження за виборами і зобов’язані згідно із строгим кодексом поведінки Відомства для спостерігачів за виборами, що включають сувору неупередженість і невтручання у виборчий процес. Директор БДІПЛ також підкреслив, що включення спостерігачів за виборами з усіх держав-учасниць ОБСЄ, які хочуть співпрацювати, є центральним принципом мандату її відомства спостереження за виборами. Вона підкреслила, що це одне із зобов’язань, які взяли на себе країни, таких як зміцнення демократичних інституцій та підходів, включаючи демократичні вибори. 

Закликаючи до подальших роздумів над цим питанням, Гісладоттір написала, що ці спільні зобов’язання «встановлюють чіткі стандарти для поведінки держав-учасниць стосовно один до одного і, без винятку, застосовуються однаково до кожної держави-учасниці. Їх добросовісне втілення є важливим для відносин між державами ”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ