Естонія вживає додаткових заходів у відповідь на агресію Росії в Україні

Естонія вживає додаткових заходів у відповідь на агресію Росії в Україні
Міністерство закордонних справ прийняло рішення не визнавати паспорти, видані Російською Федерацією жителям Донецької та Луганської областей після 24 квітня 2019 року, якщо власник паспорта раніше не був громадянином Росії. Рішення набирає чинності негайно.

За словами міністра закордонних справ Урмаса Рейнсалу, цей крок – це відповідь на підписане президентом Росії у квітні положення, яке дозволяє прискорити надання російського громадянства жителям Донецької та Луганської областей. “Надання російського громадянства жителям східної України у спрощеному порядку – ще одна спроба підірвати незалежність України та закріпити нинішню нестабільну ситуацію з безпекою на сході України. Це повністю суперечить духу Мінських домовленостей”, – пояснив Рейнсалу. “Сьогоднішнє рішення Естонії відображає наше принципове засудження амбіцій Росії такого характеру”, – додав він.

Міністр закордонних справ Естонії порушив тему видачі паспортів у спрощеному порядку у Раді закордонних справ Європейського Союзу в травні. 20 червня Європейська рада висловила серйозну стурбованість цим питанням та готовність розглянути питання про невизнання цих російських паспортів. «Я вірю, що інші країни-члени Європейського Союзу та взагалі міжнародна спільнота приймуть подібні рішення. Наш обов’язок продовжувати активно підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України “, – сказав він.

Раніше Естонія вирішила не визнавати паспорти РФ, видані в Криму та Севастополі місцевим жителям після 18 березня 2014 року, якщо власник паспорта раніше не був громадянином Росії.

Естонія разом з багатьма іншими країнами-членами наголосила Європейській комісії, що необхідно розробити загальні правила для Європейського Союзу з цього питання, і сьогоднішнє рішення базується на липневих правилах. Рішення про невизнання належить до компетенції кожної країни-члена Європейського Союзу. Естонія обробляє візові заяви російських громадян відповідно до Візового кодексу Європейського Союзу та Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та Росією.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ