Генасамблея ООН підтримала резолюцію України щодо засудження агресії Росії

Генасамблея ООН підтримала резолюцію України щодо засудження агресії Росії

23 лютого 2023 року відбулося засідання Генасамблеї ООН, на якому учасники обговорювали резолюцію України щодо засудження російської агресії. Засідання, яке мало відбутися за один день, тривало декілька днів, оскільки на виступи записалися представники приблизно 40 країн. Отже, це питання є ключовим для світової спільноти, оскільки його розв’язання життєво важливе для більшості держав світу. 

Демократичні країни здебільшого підтримали у своїх виступах Україну, засуджуючи російську агресію. Росія ж укотре брехала, відкидаючи справедливі звинувачення України. Білорусь, як покірний васал, підтримувала РФ, вносячи правки в українську резолюцію, щоб її послабити й нівелювати звинувачення проти Росії, проте ті правки не пройшли. 

Найбільш важливою була реакція на резолюцію країн Глобального Півдня (держави Азії, Африки, Південної Америки), які здебільшого мають нейтральну позицію. З ними працювала й українська, і російська делегація. Зокрема, росіяни намагалися переконати ці країни в тому, що РФ напала на Україну, рятуючи себе від західних держав і НАТО, і закликали їх об’єднатися для боротьби з колоніальним колективним Заходом. Позиції Росії були досить сильні в багатьох країнах Африки, де активно представлений російський капітал і господарюють “вагнерівці”.

Але всі сподівання Росії були марними. Під час підсумкового голосування резолюцію підтримала 141 держава, “за” була й частина країн Глобального Півдня, серед них — держави Близького Сходу, які раніше мали нейтральну позицію.Проти було лише 7 країн: авторитарні та тоталітарні, як Північна Корея, Сирія, Білорусь, і маргінальні, зокрема Еритрея, Малі, Нікарагуа, яким Росія фінансово допомагає. Серед держав, що утрималися, звичайно, Китай та Індія, які дістають економічну вигоду від співпраці з РФ, зокрема від купівлі енергоносіїв за зниженими цінами, а також африканські країни: Південна Африка, ЦАР, Зімбабве, Ангола, де позиції Росії ще сильні. Не проголосували за резолюцію також певні азійські країни, як-от Пакистан і В’єтнам. Пакистан неофіційно підтримує деякі терористичні організації й у цьому має спільність із Росією, яка є країною-терористом. Водночас В’єтнам ностальгує за Радянським Союзом. Утрималися також деякі країни пострадянського простору, зокрема Казахстан, Вірменія, Киргизстан, на які Росія досі впливає. Хоча найбільше це зумовила позиція Китаю, який посилює зв’язки з країнами Центральної Азії. Цікаво, що утримався, а не голосував проти резолюції, Іран, хоча він досі надсилає бойові безпілотники Росії.Серед ключових моментів резолюції — засудження російської агресії, вимога негайно вивести російські війська з українських територій, здійснити повний обмін військовополоненими, звільнити всіх незаконно затриманих осіб, припинити руйнування критичної української інфраструктури, засудити російських військових злочинців. Українські дипломати вже активно працюють, щоб зібрати велику коаліцію країн світу, які проголосують за створення Міжнародного трибуналу для засудження Путіна й інших російських воєнних злочинців, щоб вони отримали справедливе покарання за всі свої злодіяння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Політичні підсумки Мюнхенської безпекової конференції Геополітичні наслідки візиту Зеленського в США