GPS у голові

GPS у голові
У рамках нових досліджень учені виявили, що вони можуть контролювати наш “внутрішній GPS”, а також змусити мозок “телепортуватися” за допомогою лазера – пише Yahoo News.

Революційні експерименти з мишами продемонстрували, що лазерні промені можна скерувати у гіпокамп – відділ головного мозку, що відповідає за запам’ятовування та навчання, – щоби стимулювати нейрони, звані “клітини місця”. Вони активуються, коли ми потрапляємо в нове оточення і зберігаємо це місце у своїй пам’яті.

Стимулюючи клітини, які не збігаються з нашим актуальним оточенням, ми можемо “ментально телепортуватися” до того місця, з яким ці клітини пов’язані у спогадах. Це перше дослідження, яке продемонструвало, що активність клітин місця тісно пов’язана із здатністю мозку впливати на спогади і управляти ними.

Нейронауковці з Університетського коледжу в Лондоні (UCL) помістили мишей на одну локацію і дали їм для заохочення цукровану воду. Потім гризунів перемістили в інше місце, а науковці лазерними променями активували у них ті клітини місця, які зберегли спогад про першу локацію.

Коли їхні спогади про перше місце було активовано, миші “ментально телепортувалися” туди і намагалися відшукати заохочення, вірячи, що перебувають на першій локації, а не на другій.

Науковці сподіваються, що це відкриття допоможе у розвитку нових методів терапії для хворих на склероз та Альцгеймер, які мають проблеми з пам’яттю.

Доктор Нік Робінсон із Інституту біомедичних досліджень Wolfson при UCL і провідний автор досліджень сказав, зокрема: “Ці результати дають прямі докази, що миші використовують дані, отримані від активності клітин місця, при формуванні своєї поведінки”.

Іншими словами, клітини місця справді кажуть миші, де вона перебуває, а миша відповідно “прислухається” до своїх клітин місця при ухваленні рішення. Це кидає нове світло на те, як спогади зберігаються у мозку, а також на нові інструменти маніпулювання тими спогадами для впливу на поведінку. 

“Порушення у запам’ятовуванні, як-от склероз чи хвороба Альцгеймера, є значним тягарем для суспільства. Це дослідження врешті-решт може допомогти краще розуміти такі недуги, а також встановити нові цілі у терапевтичній інтервенції”,– каже Робінсон.

Професор Мікаел Гаусер з Інституту при UCL додає: “Ці студії насправді є переламним пунктом, бо демонструють, що ми можемо використовувати оптичне відчитування і записування активності нейронів, що відповідають за маніпуляцію спогадами, що дає нам можливість краще розуміти і потенційно розвивати те, як активність нейронного круга допомагає нам ухвалювати рішення”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


COVID-19 інфікував сни Еволюція приязні