Хто запалив іскру життя на Землі?

Хто запалив іскру життя на Землі?

Комети, можливо, відіграли ключову роль у розвитку життя на Землі, а тепер вчені відкрили, що вони скоріш за все роблять те ж і на інших віддалених планетах – пише Newsweek.

Для того, щоб на якійсь планеті могло існувати життя, їй потрібно володіти органічним матеріалом, створеним з вуглецю, водню, азоту, кисню і фосфору. Комбінація цих елементів утворює органічні молекули, що є ключовими для життя на Землі – а потенційно й на інших планетах. Але найважливішим є питання, чи як ці елементи потрапили на планету? 

Науковці вже давно знають, що комети несуть широкий спектр молекул, необхідних для життя. Однак, ці молекули вони можуть доставити на планету тільки за відповідним сценарієм.

У новому дослідженні, опублікованому в часописі Proceedings of the Royal Society, вчені пояснюють, що комети аби мати можливість донести органічний матеріал на екзопланету, повинні рухатись відносно повільно. В протилежному разі велика швидкість знищила б ті ключові молекули. 

Найімовірнішим місцем, через яке комети могли б проходити на малій швидкості і зберегти цінні молекули, є система, в якій орбіти планет розташовані близько одна до одної. Такі системи дали б кометам можливість сповільнити швидкість при проходженні через орбіти різних планет. Рухаючись з такою сповільненою швидкістю, комета могла б вдаритись об поверхню планети і таким чином залишити на ній елементи майбутнього життя.  

«Кожного дня ми дізнаємося все більше про атмосферу екзопланет, тому захотіли побачити, чи існує планета, на яку б комети могли доставити складні молекули – сказав головний автор досліджень Річард Енслав з Інституту астрономії Кембріджського університету у Великобританії. – Імовірно, що молекули, які запалили іскру життя на Землі, прилетіли з кометами, тож щось подібне могло б бути актуальним і для інших планет деінде у галактиці».   

Вчені за допомогою математичних моделей проаналізували, наскільки можливо, щоб таке могло статись. Встановили, що існує імовірність, аби таке сталося на планетах меншої маси, котрі кружляють навколо зірки, схожої на наше Сонце. Але тільки коли комета пройде через систему достатню кількість разів, вона зможе сповільнитись до того рівня, щоб виникла можливість доставити молекули необхідні для розвитку життя. 

«Ми хотіли протестувати цю теорію на схожих до нашої планетах, бо Земля зараз єдина відома планета, яка підтримує життя. Якого типу комети можуть доставити незаймані молекули та з якою швидкістю комети повинні рухатись. Аби це було можливим? – питає Енслав. – У тих малих системах, в яких планети є близькими одні до одних, кожна планета має шанс «увʼязнити» комету. Можливо, що саме такий механізм був вирішальним для того, щоб пребіотичні молекули опинились і на нашій планеті».

Пребіотичні молекули містять елементи, потрібні для розвитку життя. Нові відкриття врешті-решт могли б допомогти вченим в пошуках позаземних видів життя. Перед астрономами ще довгий шлях до того, щоб відкрити життя на інших планетах, але кожне нове відкриття щодо молекул, які забезпечують життя, підводить їх на один крок ближче до цілі. 

«Це дуже хвилююче, що ми тепер здатні ідентифікувати, який тип системи можемо використати для тестування певного сценарію – каже Енслав. – Це інший спосіб аналізування того, що вже відбулося на Землі. Які молекулярні шляхи довели до цього неймовірного різноманіття життя, яке ми бачимо навколо себе? Чи існують планети з ідентичними шляхами? Зараз дуже хвилюючий час, в якому ми можемо комбінувати досягнення в астрономії і хімії, аби вивчити деякі з найфундаментальніших питань про світ і життя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Звідки в нас шизофренія і депресія? Сфінкс – скульптура з вітру, пилу і піску