Країни світу – готові до викликів майбутнього

Країни світу – готові до викликів майбутнього
Нещодавно міжнародна благодійна організація Wake Up Foundation оприлюднила Wake Up 2050 Index – рейтинг 35 країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за ступенем їх готовності до викликів майбутнього.
При укладанні рейтингу держави оцінювали за 25 критеріями. Зокрема аналізувались: демографія, рівень розвитку науки та інновацій, відкритість ринку, темпи розвитку технологій і глобалізаційних процесів, рівень демократії.

Демографічні показники, що враховувались – рейтинг народжуваності, пенсійні витрати, стан здоров’я та тривалість життя населення. Критерій “поширення інновацій” включав у себе кількість патентів, витрати на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (Research and Development), поширення широкосмугового Інтернету і стан розвитку бізнесу. Демократичний індекс розглядали через рівень корупції в країні, нерівність доходів, індекс свободи ЗМІ, відсоток торгівлі у ВВП і кількість студентів-іноземців.

Загалом, укладачі рейтингу аналізували чинники, які не стільки характеризували ситуацію у минулому, скільки вказували на потенційні сценарії розвитку країн в майбутньому. Наприклад, рівень зайнятості серед громадян віком понад 65 років демонструє яке податкове і пенсійне навантаження доведеться витримати державі у найближчі роки.

Топ країн-лідерів, найкраще підготованих до викликів майбутнього (за шкалою у 100 балів):

  1. Швейцарія (80,9) – досягла найвищих показників в галузі інновацій і політичної стабільності. Тут базуються декілька міжнародних компаній з великим капіталом, а відсутність корупції дозволяє бізнесу процвітати.
  2. Швеція (77,4) – за кількістю патентів на винаходи в Європі поступається лише Німеччині. Серед країн континенту вона виділяє найбільший відсоток з ВВП на наукові дослідження і розробки.
  3. Данія (74) – має найнижчий у світі рівень корупції, що й сприяє розвитку підприємництва.
  4. Норвегія (73,6) – вирізняється високим рівнем рівності і продуктивності виробництва, що дозволяє перевершити держав-сусідів за багатьма показниками.
  5. Голландія (73,3) – країна з максимально продуктивною робочою силою, відкритою економікою і високим рівнем розвитку інновацій.
  6. Південна Корея (71,9) – лідирує серед інноваційних економік.

Цікавим виявилось розташування у другій десятці рейтингу країн, що зазвичай вважаються лідерами у інноваційному та технологічному розвитку світу. Так Японія із показником 65 знаходиться лише на 14 місці, завдяки низькому рівню народжуваності, великому державному боргу і відносній закритості ринку. Німеччина (64,5) займає в рейтингу 15 місце, а Великобританія (61,9) – 19-те.

Сполученні Штати Америки (54,8) посідають лише 23 сходинку Wake Up 2050 Index. Не зважаючи на високу продуктивність праці, великий відсоток зайнятості населення похилого віку і розвинену сферу підприємництва, США у багатьох показниках поступається країнам, що розвиваються. Наприклад, тривалість життя американців менша, ніж чилійців. Торгівля складає незначний відсоток ВВП країни, а за ступенем нерівності доходів США має аналогічні показники із Туреччиною та Росією.

Із індексом 11,7 завершує рейтинг Туреччина, що має значно нижчі показники, аніж наближені Греція (20,5) і Мексика (21,7). За даними організації Wake Up Foundation в Туреччині найвищий рівень цензури у ЗМІ серед держав ОЕСР. Також країна посіла останнє місце за показниками демократичних свобод і друге за рівнем корупції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ