Мартін Сайдік: “…Навіть одна жертва – це занадто багато!”

Мартін Сайдік: “…Навіть одна жертва – це занадто багато!”

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі (ТКГ), посол Мартін Сайдік після засідання ТКГ та робочої групи в Мінську 13 червня 2018 року заявив:

“Як відомо, вчора у Берліні відбулася зустріч Нормандської четвірки на рівні міністрів закордонних справ. Сторони ще раз висловили свою відданість Мінським угодам та мирному врегулюванню конфлікту. Я переконаний, що активізація Нормандської четвірки на різних рівнях також дасть значний політичний стимул для нашої роботи тут, у Мінську.

Сьогодні хотів би відзначити кілька важливих тенденцій. На сьогоднішній день число жертв серед цивільного населення значно скоротилось, порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Загальна кількість жертв знизилася на 55%, а кількість загиблих на 37%. Проте я хочу сказати, що навіть одна жертва – це занадто багато. На жаль, в цьому році кількість дітей, що загинули, є на одну дитину більше, порівняно з минулим роком. Це викликає моє обурення.

Щодо Донецької фільтраційної станції (ДФС), я радий, що всі ремонтні роботи були завершені завдяки гарантіям безпеки, наданим співробітникам. Я сподіваюсь, що в майбутньому мені не доведеться знову говорити про ДФС на моїх брифінгах.

Ця тема обговорювалася сьогодні в Робочій групі з питань безпеки. Крім того, були належним чином розглянуті питання, пов’язані з розведенням сил та обладнання в узгоджених територіях розведення військ.

Економічна робоча група продовжила обговорення шляхів відновлення та вдосконалення мобільного зв’язку Vodafone-Ukraine на деяких територіях Донецької та Луганської областей (ОРДО та ОРЛО). Було зазначено, що для відновлення повноцінних високоякісних послуг зв’язку потрібно більше часу та значні технічні інвестиції.

Учасники також розглянули питання водопостачання в системах “Карбоніт” та “Вода Донбасу”.

Робоча група з гуманітарних питань продовжила обговорення питань обміну затриманими, а також питання про зниклих без вісті осіб.

Ще однією важливою темою для Робочої групи було покращення умов перетину контактної лінії у контрольно-пропускних пунктах, в тому числі і в Станиці Луганській. Зокрема, було обговорено питання ремонту шляху доступу до моста на північному березі Сіверського Дінця.

Робоча група з політичних питань також розглянула питання імплементації так званої “формули Штайнмайєра”, амністію та умови проведення місцевих виборів в ОРДО та ОРЛО. Як я вже згадував, активна взаємодія з Нормандською четвіркою має особливе значення для діяльності Політичної робочої групи”.

джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ