Метафізика енергозбереження

Метафізика енергозбереження
Чому мешканцям Західної Європи живеться краще, ніж українцям? Якщо запитати про це пересічного громадянина, політичного експерта чи економіста, то відповіді будуть доволі подібними: відсутність корупції, кращі умови для бізнесу, висока продуктивність праці тощо. Однак є ще одна причина, частково метафізична, – енергозберігаючі технології, впроваджені не лише на європейських виробництвах, але й у побуті.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, упродовж останніх 44 років унаслідок діяльності людства зникло 60% популяцій диких тварин. Біосфера Землі – єдина високоорганізована жива система, у якій усі організми сполучені між собою енерго-інформаційними зв’язками. На відміну від тварин, життя яких базується виключно на інстинктах, людина має свободу вибору у своїх діях. Зробивши той чи інший вчинок, ми формуємо своє майбутнє. Отже, якщо людина вбила своїми негативними діями 60% хребетних тварин майже за пів століття, то природа мала відреагувати відповідно.

Катастрофічне винищення відбувалось як безпосередньо – через мисливські і риболовні промисли, вирубку лісів, так і опосередковано – через безконтрольне використання вуглеводнів. Спалювання вугілля, газу та нафтопродуктів спричинило масштабні викиди парникових газів в атмосферу, унаслідок чого велика частка флори і фауни не витримала таких змін. Та й навіть людство постало перед загрозою знищення через глобальне потепління.

Шкоду від неконтрольованого використання вуглеводневого палива, що спричинило глобальні негативні зміни в біосфері, визнали не тільки провідні вчені, але й лідери більшості країн. Але як переконати промислового і приватного споживача економити енергоресурси, якщо він не переймається екологічною загрозою та майбутнім людства? Найпростіший і найефективніший спосіб – різке підняття цін на енергоносії. Ця, на перший погляд, асоціальна акція доволі швидко запустила процес модернізації технологій у більш енергоефективні. Громадяни ж почали використовувати “зелену” енергетику.

У такий спосіб мешканці розвинених країн суттєво зменшили негативний вплив на біосферу, що зі свого боку сформувало їм значно краще майбутнє.

Натомість країни, де енергоносіїв залишились дуже дешевими, не лише суттєво відстають в економічному розвитку, але й мають надзвичайно низький рівень життя. Країни, що не переймається енергозбереженням, продовжують шкодити біосфері, тому їхні громадяни не матимуть щасливої долі, бо природа і Всесвіт помстяться їм за причетність до загибелі живих організмів. У державах, де люди використовують багато дешевого палива, упродовж останніх десятиліть відбулося безліч техногенних і природних катастроф, військових конфліктів.

І хоча нещодавно в Україну почали масово завозити старі автомобілі, що викидають у повітря значно більше шкідливих газів, упродовж останніх п’яти років ми все ж суттєво скоротили використання вуглеводного палива, почали впроваджувати енергозберігаючі технології і відновлювальну енергетику, а отже, на відміну від наших північних і східних сусідів, на нас чекає хороше майбутнє.

Нам слід зрозуміти, що ощадливе ставлення до енергоносіїв – це не тільки значна економія коштів, а й основа щасливої долі.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ