“Ми, як мученики, потрапляємо до раю. А вони – просто здохнуть”

“Ми, як мученики, потрапляємо до раю. А вони – просто здохнуть”
Вічними для Москви категоріями “ми” і “вони” на “Валдаї-2018” президент РФ Володимир Путін окреслив картину майбутнього, яка простежується й у низці його останніх виступів на офіційних заходах. Не стало винятком й зібрання Шанхайської організації співробітництва (ШОС), що відбулось 12-13 червня цього року у Бішкеку, Киргизстан.

До ШОС належать країни, що протиставляють себе західній цивілізації, використовуючи елементи східної деспотії як в системі державного управління, так і в міжнародних відносинах.

У преамбулі до підсумкового документу цьогорічного зібрання ШОС зазначається: “Сучасний світ продовжує стрімко змінюватися, активно перерозподіляється глобальний баланс сил, найперше – завдяки становленню нових центрів розвитку в Азії, поглиблюється взаємопов’язаність і взаємозалежність між учасниками міжнародних відносин. Водночас ситуація в глобальній політиці та економіці залишається турбулентною і напруженою, процес економічної глобалізації стикається зі зростанням односторонніх протекціоністських заходів та інших викликів в міжнародній торгівлі”.

У спільній декларації країн-учасниць Шанхайської організації важливе місце відводилося питанням глобальної безпеки, тому під час саміту голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що ШОС зобов’язана стати зразком співпраці в сфері гарантування загальної і комплексної безпеки: “Шанхайська організація співробітництва повинна бути прикладом єдності та взаємної довіри. Нам необхідно підтримувати Шанхайський дух як ключову цінність, відповідати духові часу і мінливій міжнародній ситуації”.

Лідери держав виступили за атомне роззброєння та проти нарощування систем ПРО. Що стосується іранської ядерної програми, учасники ШОС закликали сторони неухильно виконувати зобов’язання і підтвердили спільну позицію про безальтернативність врегулювання ситуації в Сирії і Афганістані шляхом політичного діалогу.

Однак підсумковий документ із зустрічі у Бішкеку відрізняється від минулорічного, прийнятого в Циндао (Китай). Зокрема, з переліку найбільш небезпечних сутичок, врегулюванням яких була “стурбована” і “занепокоєна” ШОС торік, зникли конфлікти на Корейському півострові та на сході України. “Випадковість? Не думаю”.

Окрім того, якщо у 2018-му декларація ШОС закликала до створення “антитерористичного фронту”, то зараз у ній ідеться лише про “глобальну співпрацю”. Очевидно, що у лідерів країн Шанхайської організації більше немає ілюзій щодо “широкої” міжнародної протидії тероризму. Мабуть, настав також час перестати прикидатись, що ніхто не помічає, як Росія, а зокрема її формування на кшталт “легіону Вагнера”, підтримує тероризм та сепаратизм в Україні та Сирії.

Цьогоріч у своєму виступі на зустрічі ШОС президент РФ В. Путін закликав боротися із наркотрафіком, що став годівницею для терористів.Однак ще не так давно працівники державного апарату та спецслужб РФ й самі були замішані у “наркоскандалі”. У лютому 2018-го аргентинська поліція виявила майже 400 кг кокаїну у приміщеннях, що належать російському посольству в Буенос-Айресі. Аргентинські спецслужби замінили вміст пакетів, щоб відстежити, куди відправлять наркотики. Заборонений багаж приїхав до Росії в грудні 2018 р. дипломатичною поштою. До наркотрафіку були причетні працівники посольства РФ в Буенос-Айресі, спецслужби РФ та представництво московської православної церкви в Аргентині. І зовсім нещодавно, 11 червня цього року, у порту Санкт-Петербурга вилучили 400 кг кокаїну з Еквадору.

Очільник РФ також заявив, що не можна допустити, аби до рук терористів потрапила хімічна чи біологічна зброя. Ну звісно, а те, що союзник Путіна Башар аль-Асад активно використовує хімічні атаки в Сирії проти власного населення – то пусте.

Зрозуміло, що виробляти і використовувати ядерні, хімічні, мікробіологічні види зброї масового ураження можна лише за потужної наукової та фінансової підтримки, а також маючи досвід та практику.

  Традиційно на форумі чи саміті має з’явитись гротескний доповідач, який доволі оригінально приверне до себе увагу. Цьогоріч на зустрічі ШОС таким персонажем став президент Білорусі Олександр Лукашенко, який у своєму виступі заявив, що “з розвитком інтернету під загрозою опинилося приватне життя людини”.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ