На Київському безпековому форумі обговорили українські реформи

На Київському безпековому форумі обговорили українські реформи
11-12 квітня проходить 12-ий Київський безпековий форум, організований Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”. Цьогоріч захід під назвою “Невтомна хвиля: Стратегічний вибір України та Заходу” зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них – українські високопосадовці, а також дипломати та експерти із понад 20 країн світу.

Александр Вершбоу, старший науковий співробітник Atlantic Council (США), заявив на форумі, що Україні не слід поспішати у питанні вступу до НАТО, а зосередитись на проведенні реформ та впровадженні стандартів Альянсу.

“Щодо НАТО, то мені цікава позиція Зеленського, можливо, ми її почуємо на дебатах. Україні слід виконувати домашню роботу щодо відповідності стандартам Заходу і НАТО. План дій щодо членства і критерії сумісності – то тут не треба поспішати. Україна має провести реформи, щоб НАТО продовжувало допомогу та нарощувало присутність у Чорноморському басейні”, – підкреслив він.

Також Вершбоу додав, що “стратегічно Україна є тим партнером, на якого НАТО може покластися, і ми усі неодноразово у цьому переконувались”. Він переконаний у необхідності проведення парламентської реформи.

“Наступну Верховну Раду слід реформувати, слід подумати, як працювати заради формування міжпартійного консенсусу… Окрім того, Захід хоче бачити не лише прозорі вибори президента, а й парламенту. Також ми хочемо запевнень, що реформи будуть продовжуватись, і проходити вони будуть саме на основі парламентського консенсусу”, – зазначив дипломат.

За словами представника Atlantic Council, упродовж останніх 5 років реформи в Україні проводились, але “можливість не була використана повністю, ми бачили рух за принципом – крок вперед, два назад”.

“Новий парламент і президент повинні більш органічно співпрацювати у вирішенні питання Донбасу, щоб досягти рішень, які забезпечать виведення російських військ з українських територій, адже Мінський формат це не забезпечив”, – стверджує Вершбоу.

При цьому експерт додав: “Захід буде допомагати, ми повинні більше тиснути на Путіна, щоб він змінив свою політику”.

Колишній посол США в Україні, науковий співробітник Center for International Security and Cooperation, Stanford University Стівен Пайфер вважає, що політика президента РФ Володимира Путіна могла стати причиною того, що українці обрали курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Про це він заявив під час Безпекового форуму у Києві.

“Опитування громадської думки свідчить, що населення загалом підтримує ідею приєднання до Альянсу, люди кажуть – ми повинні бути членом НАТО. У Верховній Раді вже пройшли читання поправки до Конституції щодо закріплення стратегічного євроатлантичного курсу”, – зазначив він.

Екс-посол допускає, що на такий вибір українського народу вплинула російська агресія: “Можливо, Україна має подякувати Путіну, можливо, це є результатом його прорахунку, його політики протягом останніх 5 років. Можливо, він сам підштовхнув Україну ближче до Європи”.

При цьому він додав: “Сьогодні ніхто не сумнівається, що Україна продовжить рухатись у цьому напрямку”.

Депутат німецького Бундестагу, зовнішньополітичний речник Соціал-демократичної партії Німеччини Нільс Шмід поділився на форумі своїми думками про кризи на кордонах Євросоюзу. Зокрема, він зазначив, що  конфлікти на периферії європейського континенту можуть бути розв’язані лише комплексом заходів із натиском на цивільну складову й за умови консолідованій позиції всього Євросоюзу. А от самотужки сучасні кризи не може вирішити жодна країна.

“Звісно, безпекова політика Європи має ґрунтуватися на військових можливостях, і їх треба розширювати. Але подивімося на конфлікти в Малі та Афганістані – ми ніяк не можемо вирішити їх військовими засобами. Військові першими підтримають нас у цьому, бо військові заходи мають бути підкріплені інституційними потенціалами та потужним цивільними зусиллями. Це має стати основним елементом європейської політики безпеки”, – сказав Нільс Шмід.

Політика Євросоюзу щодо агресії Росії проти України була правильною, вважає німецький політик: “Ми зберегли єдність ЄС щодо санкцій проти Росії, чим сильно здивували Путіна. Путін серйозно прорахувався. Він хотів бліц-кригу. Можливо, він виграв Крим, але програв війну за Україну. Стосовно Німеччини, то вона буде поруч із Україною незалежно від результатів нинішніх президентських виборів. Є хороші стосунки між пані Меркель і паном Порошенком, які збережуться далі за будь-яких умов. Навіть з огляду на позиції німецьких лівих і правих, консенсус у підтримці прагнень України приєднатися до євро-атлантичної спільноти все ж існує”, – наголосив Нільс Шмід.

На думку депутата Бундестагу, можливі проблеми з єдністю всередині Німеччини не підірвуть консолідації всього ЄС, зокрема в позиції щодо України.

“Німецька політична система досить стабільна проти інших членів ЄС. Більшість німецьких громадян не хоче голосувати за партію “Альтернатива для Німеччини” в жодному разі. Але Німеччині належить приділити більше уваги низці соціальних і економічних проблем, як от біженці чи доступне житло, що зніме багато питань. Це значно знизить перспективи таких партій, як “Альтернатива для Німеччини”, – підсумував Нільс Шмід.

Джерела:

 http://ksf.openukraine.org/ua/news/1598-aleksandr-vershbou-ukrajini-slid-zosereditisy-na-provedenni-reform-ta-vprovadzhenni-standartiv-nato

http://ksf.openukraine.org/ua/news/1607-stiven-pajfer-mozhlivo-prorahunki-putina-pidshtovkhnuli-ukrajinu-blizhche-do-jevropi

http://ksf.openukraine.org/ua/news/1597-nilys-shmid-krizi-na-kordonah-jevrosojuzu-nemozhlivo-virishiti-vijsykovimi-zasobami

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ