Нічні мандрівники

Нічні мандрівники

Кожної ночі, як тільки зайде сонце, велика кількість малих морських створінь здіймається з глибин до найвищих шарів світового океану. Припускають, що кожної ночі 11 млрд тон тваринної біомаси долає тисячі футів угору, а потім, поки ще не зійде сонце, повертається до слабо освітленої «зони темряви» – пише Андреа Гаврилєвскі у часописі Scientific American.

Метою такої мандрівки є їжа – органічна матерія, накопичена близько до поверхні, а пересування уночі дозволяє уникнути більших хижаків, що там плавають удень.

Нічні міграції зауважили ще в 40-х роках, коли локатори американських військових кораблів викрили рухому масу об’єктів у водяному стовпі. З того часу спраглі пригод хобісти, дослідники та фотографи пірнають уночі, щоб спостерігати за мандрівними створіннями.  

Нічні підводні водолази опускаються на глибину 20 м, будучи прив’язаними шнурком до своїх човнів. Джерело світла (утримуване в руці чи прикріплене до камери) розсвітлює вузькими променями підводну темряву навколо, даючи можливість побачити та сфотографувати малих тваринок. Деякі з них мають розмір горохової зернини; а загалом вони є прозорими і швидко рухаються.

Сподіваючись на ідентифікацію побачених створінь, Лінда Янніелло та С’юзен і Джим Міерс почали публікувати свої фотографії на фейсбук-сторінці, присвяченій нічним пірнанням. Незабаром науковці із Smithsonian Institution та з Florida Museum of Natural History включилися в ідентифікацію зразків. Багато з них ніколи не бачили в природньому середовищі чи у рибальських сітях. Дослідники й фотографи-аматори швидко нав’язали плідну співпрацю. Кілька сфотографованих екземплярів не були ще остаточно ідентифікованими на рівні виду, але фотографії становлять собою документацію ключової, хоч і мало знаної частини океанічної екосистеми.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Онкологія за підтримки слонів Всебічна омела