Озеро в Долині смерті

Озеро в Долині смерті

Рівнина на дні Національного парку Долина смерті у Каліфорнії – це останнє місце, де могли б веслувати байдарочники – пише USA Today. У більшості випадків вода там випаровується значно швидше, ніж буде в стані наповнити басейн Бедвотер, розташований на глибині приблизно 86 см нижче рівня моря, котрий є найгарячішим, найсухішим і найнижчим місцем в Північній Америці.

Рекордні дощові зливи, а відтак і повені, призвели до нетипового перетворення цього сухого краєвиду на озеро, сповнене життям. Туристи масово вирушили до цього місця, аби на власні очі побачити водний басейн у Долині смерті. Парк нещодавно знову було відкрито для гостей після закриття доріг та стихійних повеней внаслідок урагану Гіларі, котрі не давали можливості відвідувачам добратися до басейну. З того часу туристи прибувають, щоб побродити по водах озера.

На думку працівників парку, в результаті злив дно долини Національного парку Долина смерті упродовж останніх шести місяців досягло рекордної висоти в 12,5 см. Середні річні опади у цьому мусті становлять 5 см. Опубліковані NASA супутникові знімки показують, як озеро виникло у серпні після урагану Гіларі. Хоч резервуар води поступово зменшувався, то все ж перетривав цілу осінь і зиму. Потім знову заповнився в результаті чергової сильної каліфорнійської бурі на початку лютого.

Оскільки басейн Бедвотер є найнижчим пунктом у Північній Америці, то зрозуміло, що в ньому накопичуватиметься вода. Однак, охоронець парку Найчел Андлер у розмові з АР пояснив, що вода зазвичай випаровується швидше, ніж пливе, через що утворення озер в цьому місці трапляється надзвичайно рідко. «Накопичення такої кількості води, яка є зараз – настільки глибокої і так довго не висхлої – є надзвичайно рідкісним» – каже Андлер.

Найчел Андлер все ж підкреслює, що озеро незабаром зникне. Згідно прогнозів експертів рівень води в резервуарі довжиною 9,6 км і шириною 4,8 км радикально зменшиться упродовж всього кількох тижнів. Керівництво парку припускає, що озеро, котра з кожним здем зменшується, може протриматись максимально до кінця березня або ж квітня.

Долина смерті (Death Valley) в Каліфорнії – одне з найгарячіших місць на Землі. У липні минулого року там перебували натовпи туристів, аби на власній шкурі відчути тодішню екстремальну спеку і перевірити межі власної витривалості.

Топографія того місця – від безплідних піщаних дюн до скельних ущелин – призводить до того, що цей регіон здається значно ближчим до Сонця, ніж до Землі. Хоч минулорічні екстремальні і не побили рекорду 1913 року на рівні 56,6 градусів Цельсія, то залишалось зовсім небагато, аби вони до нього наблизились. Національна служба погоди (National Weather Service) поінформувала, що одного липневого дня температура у Фарнейс Грік становила 53,3 градуси Цельсія.

Одна з туристок заявила журналістам з Channel 4 News, що відвідала Долину смерті вперше, оскільки подумала, що це буде «чудово», коли вона там опиниться у «найгарячішому дні на Землі». Роблячи це, туристи свідомо доводять свої тіла да меж можливого. Такою є їхня ціль.

Згідно інформації, розміщеної на інтернет-сторінці парку, Долина смерті знаходиться нижче рівня моря, але її оточують стрімкі гірські пасма. Сухе повітря і відсутність рослинності дозволяють сонячному світлу нагрівати поверхню пустелі. У свою чергу скелі і ґрунт емітують це тепло, яке потім залишається ув’язненим глибоко в долині.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Древній шанець на дні Балтійського моря Планета, густіша, ніж cталь