План гуманітарного реагування ООН для України на 2018 рік

План гуманітарного реагування ООН для України на 2018 рік

На сайті ООН в Україні повідомляють про презентацію Плану гуманітарного реагування ООН для України на 2018 рік.

4 грудня 2017 року Гуманітарний координатор системи Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Україні презентував План гуманітарного реагування (ПГР) на 2018 рік, метою якого є надання критично важливої гуманітарної допомоги та захисту для 2,3 мільйона людей протягом 2018 року.

Почався вже четвертий рік конфлікту в Україні, і багато постраждалих від нього людей вже вичерпали всі свої ресурси і вимушені робити неможливий вибір заради виживання. Мільйони людей на сході України щодня стикаються з ризиком обстрілів та інтенсивних бойових дій. Кожного місяця фіксується майже мільйон перетинів «лінії розмежування», бо люди перетинають її, щоб мати доступ до основних послуг, пенсій, соціальних пільг та щоб побачити рідних.

На презентації ПГР Координатор з гуманітарних питань, пан Ніл Вокер, підкреслив: «Населення східної України продовжує страждати від наслідків конфлікту, що триває. І хоча новини з України вже не в центрі уваги, люди і надалі потребують нашої допомоги, тому сьогодні я закликаю міжнародне співтовариство продемонструвати свою солідарність, підтримавши це важливе звернення».

З 4,4 мільйона постраждалих від конфлікту людей близько 3,4 мільйона перебувають у найскладнішій гуманітарній ситуації і потребують допомоги та захисту. 32 міжнародних та 16 національних агенцій мають намір надати допомогу для 2,3 мільйона людей серед постраждалого населення, які належать до найбільш уразливих верств; особлива увага буде приділятися людям похилого віку, жінкам та дітям. Щоб дістатися до них з життєво необхідною гуманітарною допомогою та надати підтримку та захист, терміново потрібна сума у 187 мільйонів доларів США.

Гуманітарні організації звертаються до міжнародної спільноти з проханням негайно сприяти цьому ПГР, оскільки без таких внесків ООН та НУО не зможуть допомагати вразливим громадам у суворі зимові місяці. Наприкінці свого виступу пан Вокер зазначив, що гуманітарного рішення цієї політичної кризи не було знайдено, і ще раз підкреслив, що: «Гуманітарна ситуація в Україні триватиме доти, доки не буде досягнуто остаточного припинення вогню, щоб люди мали змогу почати відновлювати своє життя».

Координатор з гуманітарних питань підтримує позитивні кроки, що Уряд України, зокрема Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО (MTOT), здійснив у розробці структури надання тривалих рішень для ВПО та спрощення вимог до виконання гуманітарних заходів, спрямованих на людей, які потребують гуманітарної допомоги та захисту.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ