Порушення міжнародного права, недотримання принципів та зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

Порушення міжнародного права, недотримання принципів та зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні
21 червня на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Мішель Сайдерс заявила:

“Другий тиждень поспіль російські війська нападають на безпілотні літальні апарати СММ, запускаючи ракети з артилерії на підконтрольній Росії території. Все це супроводжується зенітним вогнем, який СММ оцінила як скерований на її безпілотні літальні апарати (БЛА). Сили, як очолює Росія, знову навмисне напали на СММ, демонструючи своє нехтування Мінськими угодами. Слова російських прибічників про те, що атака була ненавмисною, є безглуздими. СММ заздалегідь повідомила сторони щодо спільної території, де мав відбутися політ, і підтвердила, що ретранслятор БЛА працював перед зльотом. Сили, які очолює Росія, обстріляли БЛА тричі.

Чому Російська Федерація, яка приєдналася до нас, надаючи мандат СММ безпечно працювати на всій території України, підтримує сили, які регулярно обстрілюють беззбройний цивільний моніторинговий автомобіль? Більш глибокий огляд звітів СММ дає підказки.

Минулого тижня звіти СММ показали збільшення російського важкого озброєння в районі конфлікту – від 10 до 115 упродовж одного тижня – все це суперечить планам відведення військ, обумовленим в Мінських угодах. Серед них були ракетні комплекси “земля-повітря”, які випустили по БЛА СММ. Незважаючи на постійні перешкоди та прямі напади, БЛА великого радіусу дії виявили 102 одиниці цієї зброї. СММ, мабуть, виявила б набагато більше, якби БЛА працювали безперешкодно.

На основі цих фактів ми можемо зробити два висновки. По-перше, Росія нарощує важке озброєння біля лінії контакту, створюючи небезпечне середовище та підвищуючи ризик посилення насильства. По-друге, Росія намагається приховати цей факт від міжнародної спільноти.

Рівень небезпеки уздовж лінії контакту явно посилюється. Замість того, щоб вжити заходів для деескалації ситуації, сили під проводом Росії зміцнили свої позиції біля Донецької фільтраційної станції, про що повідомляла СММ 15 і 17 червня. Такі дії суперечать російським заявам про те, що їхні сили готові вийти з станції.

Такі вчинки є бездушними, якщо зважати на важке становище мирних жителів у районі конфлікту. Щонайменше тринадцять цивільних осіб отримали поранення або були вбиті з обох боків від лінії контакту минулого тижня, а ще вісім на цьому тижні. Будинки та школи регулярно зазнають пошкодження або руйнування через обстріли. Ми нагадуємо всім силам про необхідність знизити ризик завдання шкоди цивільним особам. Ми також підкреслюємо необхідність припинення обмежень стосовно надання гуманітарної допомоги людям, що постраждали від конфлікту, особливо на схід від лінії контакту, щоб гарантувати життєво необхідну допомогу тим, хто цього найбільше потребує.

Ми приголомшені, що Росія все ще не допустила українського омбудсмена до українського кінематографіста та активіста Олега Сенцова, який потерпає у в’язниці в Росії через звинувачення в тероризмі. Сенцов голодує 38-й день, вимагаючи звільнення всіх українських політв’язнів, яких несправедливо утримує Кремль за спротив проти російської окупації Криму. Ми також стурбовані станом активіста Володимира Балуха, який голодує 95-й день. Російська влада повинна негайно надати українському омбудсменові доступ до цих ув’язнених і негайно звільнити усіх тих, кого несправедливо утримують.

Агресія Росії проти України підриває основні принципи та зобов’язання ОБСЄ, а також нашу спільну безпеку. Сполучені Штати підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо, ніколи не визнаємо зумисну анексію Криму Росією. Кримські санкції щодо Росії залишатимуться в силі, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. Сполучені Штати приєднуються до наших європейських та інших партнерів, повторюючи, що наші санкції проти Росії за її агресію на сході України залишатимуться, поки Росія повністю не виконає своїх зобов’язань згідно з Мінськими угодами”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ