Порушення міжнародного права Російською Федерацією

Порушення міжнародного права Російською Федерацією

Продовження порушення міжнародного права Російською Федерацією і її нехтування принципами і зобов’язаннями ОБСЄ в Україні

Виступ тимчасово повіреного у справах США Кейт Бернс на засіданні Постійної Ради у Відні, 8 червня 2017 року

Дякую вам, пане голово.

Зони деескалації “… надзвичайно важливі на шляху до миру, … тому що без зупинення кровопролиття неможливо говорити про політичний процес”. Це цитата з інтерв’ю президента Путіна газеті Le Figaro від 30 травня. Можливо, президент Росії мав на увазі Сирію, але його заява найбільш точно підходить до східної України. Як ми вже говорили багато разів, від України неможливо чекати прогресу щодо політичних аспектів Мінських домовленостей без прогресу у сфері безпеки, включаючи відведення важких озброєнь і дотримання режиму зупинення вогню. Ми не можемо просити Україну провести вибори в деяких районах Донецької і Луганської областей в таких умовах.

На жаль, Сполучені Штати відмічають, що поновлене 1 червня припинення вогню, приурочене Всесвітньому дню дитини, не тривало навіть добу. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ) повідомила про 162 вибухи і порушення режиму припинення вогню протягом вечора 1 червня і в першій половині дня 2 червня. Через три роки після того, як Росія ініціювала цей конфлікт, цивільні особи продовжують страждати. В перший день червня чоловік і дві жінки, які чекали на автобусній зупинці в центрі Авдіївки, були важко поранені в результаті вибуху; всі троє залишаються в лікарні. 5 червня СММ повідомила, що осколки від артилерійського снаряду вбили маму і поранили її дев’ятилітнього сина; хлопчик як і раніше знаходиться в лікарні.

Сполучені Штати засуджують інцидент, що стався 6 червня, коли сепаратисти під керівництвом Росії провели попереджувальні вистріли біля патруля СММ, який керував польотом БПЛА (безпілотного літального апарату) в районі Зайченко. Погрози, переслідування і вмішування в роботу патрулів СММ абсолютно недопустимі; ніхто з 57 держав-учасаниць ОБСЄ не повинен терпіти подібних дій. Ми закликаємо Росію осудити ці акції і дати вказівку своїм довіреним сепаратистам негайно припинити таку поведінку, яка ставить під загрозу персонал ОБСЄ.

Артилерійські удари по критично важливій інфраструктурі, які здійснюються сепаратистами під керівництвом Росії, гарантують постійне перебування цивільних осіб на межі гуманітарної кризи. 3 червня СММ повідомила, що артилерійський вогонь знову перекрив подачу води в Авдіївку. 4 червня робочі, які намагалися здійснити ремонт, не були допущені до місця пошкодження силами сепаратистів під керівництвом Росії, які відмовились гарантувати безпеку робочих. В результаті, жителі міста залишились без водопровода і санітарні умови в Авдіївці погіршуються.

Ніби не достатньо було вбивати і калічити людей у змученій війною східній Україні, російські порушення також набувають форми політично мотивованих переслідувань, навіть по відношенню до бібліотекарів. Російський суд приговорив Наталю Шаріну до чотирьох років позбавлення волі умовно за сфабрикованими звинуваченнями, включаючи “розпалювання національної ворожнечі” і розтрату через те, що вона не видалила книги відомих українських авторів. Кілька поважних правозахисних організацій вважають, що пані Шаріна – головний бібліотекар державної Бібліотеки української літератури в Москві, – зазнала репресій через намагання закрити заклад, в якому зберігаються книги, подаровані українською діаспорою.

Крім того, закритий суд над українським журналістом Миколою Семеном затягнувся на дуже довгий термін, – Росія відмовляється дозволити присутність міжнародних спостерігачів. За документування спроби приєднання Криму до Росії і дій окупаційних властей пан Семен стикається з гідними романів Кафки звинуваченнями в “підриві територіальної цілісності Росії через засоби масової інформації”. Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі. Сполучені Штати знову закликають ОБСЄ спостерігати за судом над паном Семеном. Звичайно, російській владі слід вчинити правильно, зняnb неправдиві звинувачення з пана Семени і звільнити його і всіх інших українців, які утримуються Росією з політичних причин.

Сполучені Штати продовжують повністю підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми ніколи не визнаємо спробу анексії Криму Росією. Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів і підтверджуємо, що наші санкції проти Росії будуть залишатися в силі до тих пір, поки Росія повністю не реалізує свої зобов’язання в рамках Мінських угод, і наші окремі санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі до тих пір, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом в Україні.

Дякую вам, пане голово.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ