Прес-конференція Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга після засідання Ради НАТО-Росія

Прес-конференція Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга після засідання Ради НАТО-Росія
На прес-конференції Йенс Столтенберг сказав, зокрема, таке:

Ми провели засідання Ради НАТО-Росія. Наша перша зустріч цього року. І дев’ята з 2016 року.

Це була успішна, корисна і професійна зустріч, на якій ми обговорили дві важливі теми: Україна та Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

З обох цих питань союзники і Росія мають принципово різне бачення. Але саме тому важливо розмовляти. Щоб вирішити проблеми, посилити передбачуваність і зменшити ризики.

З 2014 року Україна завжди була першим пунктом у нашому порядку денному. Ми обговорили загострення напруженості в Азовському морі та навколо нього, а також ситуацію з безпекою на сході України. Союзники чітко заявили, що не визнають і не будуть визнавати незаконну анексію Криму. Вони закликали Росію негайно звільнити моряків і кораблі, захоплені в листопаді.

Ми також звернулись до питання Договору про РСМД. Всі члени Ради НАТО-Росія погоджуються, що Договір має вирішальне значення для євроатлантичної безпеки. Але договір зараз під загрозою. І, на жаль, ми не побачили жодних ознак прориву. Міністри закордонних справ країн-членів НАТО зустрічалися з цього питання в грудні. І всі члени Альянсу погодилися з тим, що російська система SSC-8 порушує Договір РСМД. Сьогодні союзники знову закликали Росію повернутися до повного дотримання Договору. Вони також висловили тверде бажання  підтримувати та зміцнювати контролю за озброєнням.

Сьогоднішнє засідання розглянуло два найсерйозніші питання, що стосуються євроатлантичної безпеки. Наші дискусії не завжди прості.

Але саме тому вони так важливі. І ми залишаємося відданими продовженню нашого діалогу.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ