Президент GRECO: боротьба з корупцією в Україні і досі є неефективною

Президент GRECO: боротьба з корупцією в Україні і досі є неефективною

Президент Групи держав проти корупції Ради Європи (GRECO) Марін Мрчела висловив свою думку про боротьбу з корупцією в Україні. Його стаття була опублікована на сайті Європейської правди. У ній, зокрема, йдеться:

“Невідкладна потреба в боротьбі з корупцією в Україні чотири роки тому стала одним із каталізаторів Революції гідності, або Євромайдану.
Відтоді на українському антикорупційному фронті розпочалося кілька реформ, які мають ключове значення. Проте їхня ефективна реалізація і досі не стала реальністю, а конкретні результати залишаються непомітними.

– Нездатність Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) до ефективної роботи стала очевидною, особливо це стосується перевірки електронних декларацій.
– З України і надалі надходять повідомлення про зусилля, спрямовані на підрив Національного антикорупційного бюро (НАБУ), зокрема через нещодавні законодавчі зміни, що обмежують юрисдикцію НАБУ та його повноваження в кримінальному процесі.
– І, нарешті, відчувається нестача ефективного судового механізму для винесення рішень щодо корупційних правопорушень за підсумками розслідувань НАБУ.

Україна має забезпечувати, а не підривати незалежність та ефективність новостворених антикорупційних органів. Інакше влада стикнеться з серйозною небезпекою подальшого розчарування громадськості в антикорупційних реформах, і зокрема – в боротьбі проти “великої корупції”.

Антикорупційний орган Ради Європи за назвою GRECO (скорочення від французької назви “Група держав проти корупції”) протягом останніх років постійно проводить оцінку того, що було зроблено Україною для боротьби з корупцією, які недопрацювання лишаються та яких подальших кроків необхідно вжити.

Сьогодні, через чотири роки після Майдану, ми, і найголовніше, українські громадяни, повинні побачити, що система увімкнула “повний хід” для проведення таких змін в Україні. Країна має унікальну можливість для змін, і вона не може дозволити собі втратити той імпульс, який отримала після Революції гідності.

Недостатньо просто оголошувати про заплановані реформи, вони повинні бути належним чином впроваджені. Саме це засвідчить, що в Україні справді є політична воля боротися з корупцією.

Рада Європи в цілому та GRECO зокрема уважно стежать за ситуацією та готові надати вашій державі подальшу підтримку на цьому шляху”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ