Промова Генсека НАТО після засідання Ради НАТО-Росія

Промова Генсека НАТО після засідання Ради НАТО-Росія

На офіційному сайті НАТО опублікували прес-конференцію Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга після зустрічі Ради НАТО-Росія:

“Я щойно головував на засіданні Ради НАТО-Росія. Це наша третя зустріч цього року. Вона була довгою, але з відвертими та відкритими дискусіями щодо кількох важливих питань. Наш діалог нелегкий, але саме тому він настільки важливий.

Сьогодні ми обговорили три теми: Україна, Афганістан, прозорість та зменшення ризиків. Союзники НАТО і Росія продовжують мати фундаментальні відмінності стосовно питання України та того, як вирішити у ній кризу.

Цей конфлікт продовжує мати глибокий вплив на безпеку та стабільність євроатлантичного регіону, і це залишається основною причиною нинішнього стану відносин між НАТО і Росією. Поліпшення ситуації в галузі безпеки на сході України залишається пріоритетним для того, щоб рухатися в напрямку повного виконання Мінських угод. Проте ситуація залишається крихкою, триває порушення режиму припинення вогню. Важка зброя все ще близько до лінії конфлікту, а спостерігачам ОБСЄ все ще перешкоджають, зокрема на російсько-українському кордоні. Ми вітаємо поточні дипломатичні зусилля, спрямовані на сприяння виконанню Мінських угод усіма сторонами.

Ми обмінялися відвертими думками стосовно ситуації в Афганістані, включно з регіональними терористичними загрозами. Наші погляди суттєво відрізняються. Але ми всі зацікавлені у гарантуванні безпеки та стабільності в Афганістані. Росія ознайомила зі свою політикою в цій країні. Важливо, що всі підтримують Уряд національної єдності. Це найкращий спосіб допомогти боротися з терористами в Афганістані. І досягти більшої безпеки і стабільності для всього регіону.

Ми також обговорили прозорість та зменшення ризиків. Це залишається актуальним для Ради НАТО-Росія. Минулого року ми ініціювали діалог щодо повітряної безпеки у Балтійському регіоні. Після цього сформувалась експертна група з безпеки на Балтійському морі, яку очолила Фінляндія. Їхня робота дотепер є перспективною.

Ми досягли прогресу цього року, звернувшись як до позиціонування сил, так і до військових навчань, зокрема і шляхом проведення взаємних брифінгів. Сьогодні ми обмінялися інформацією про нещодавно проведені навчання. Союзники дали зрозуміти, що масштаби та географічне охоплення навчань ЗАХІД 2017 значно перевищили те, про що раніше оголосила Росія. Водночас ми погодились, що принцип взаємних брифінгів, включно з попередніми, є корисним. І я сподіваюсь, що ми продовжимо ці обміни на наступних засіданнях Ради НАТО-Росія.

Ми також погодились, що можемо посилити прозорість та передбачуваність у євроатлантичному регіоні шляхом контактів між нашими провідними військовими лідерами. Ми повинні спиратися на ці пункти домовленостей для зменшення ризику інцидентів та непорозумінь через збільшення військової активності в регіоні”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ