Результати Міжнародної конференції з питань відновлення України в Лугано

Результати Міжнародної конференції з питань відновлення України в Лугано

Нещодавно у швейцарському Лугано відбулася конференція з питань відновлення України в післявоєнний період, у якій узяли участь приблизно 40 держав і 20 міжнародних організацій. Головним завданням заходу було вироблення шляхів координації країн для надання допомоги Україні.

Президент України Володимир Зеленський виступив перед європейськими лідерами з чітким і ґрунтовним національним планом відбудови України. Він підкреслив, що під час відбудови обов’язково потрібно враховувати безпековий чинник, тобто наявність якісної безпекової інфраструктури. Також потрібно буде зважати на екологічні вимоги, адже в сучасному світі дуже важливо дотримуватися норм безвідходного виробництва і застосовувати “зелені” технології. Основними принципами, за якими має здійснюватися відбудова нашої країни, за словами В. Зеленського, є безпечність, екологічність, технологічність і прозорість.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своїй промові на конференції наголосив на тому, що Україні для післявоєнного відновлення потрібно буде не менш як 750 млрд доларів – він вважає, що це буде найбільший проєкт у Європі останнього часу. На його думку, найперше потрібно надати допомогу населенню, яке зазнало суттєвої шкоди від російського вторгнення, а потім уже скерувати кошти на 850 проєктів реконструкції певних міст чи регіонів. Надалі треба також підтримувати ініціативи, спрямовані на зменшення викидів вуглецю, що в перспективі сприятиме пом’якшенню глобальних змін клімату й перетворенню України на передову “зелену” країну.

Європейські лідери у своїх виступах підтримали українських політиків. Так, президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс зазначив, що провідні країни світу мають створити всі умови для того, щоб Україна могла відбудуватися. Проте наша країна мусить не тільки відновити інфраструктуру, а й завершити реформування ключових сфер суспільного життя, зокрема судової й правоохоронної галузей, а також посилити антикорупційну діяльність. В. Зеленський подякував Швейцарії за підтримку України й заявив, що наша країна буде й надалі посилювати свої інститути та покращувати стандарти життя, щоб після перемоги стати не тільки вільною країною, але й однією з найкращих для життя і ведення бізнесу.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час промови також підкреслила, що ЄС зробить усе можливе для того, щоб Україна перемогла, а потім відбудувалася і стала ще кращою, ніж до нападу Росії. Вона зазначила, що Україна сьогодні переживає тяжкі часи, але за підтримки держав-членів ЄС і інших прогресивних країн обов’язково переможе й гідно ввійде в європейську родину, адже саме за європейські демократичні цінності сьогодні гинуть найкращі сини України. Урсула фон дер Ляєн сказала, що допомога Україні – це моральний обов’язок усіх європейських країн. В. Зеленський також подякував їй за прекрасні слова й заявив, що Україна сьогодні активно рухається в Євросоюз і буде робити все можливе, щоб відповідати його стандартам.

За підсумками конференції низка європейських країн пообіцяла надати фінансову допомогу Україні на відбудову певних регіонів. Зокрема, Данія планує виділити кошти на відновлення житла й ремонт інфраструктури Миколаєва, а також надати 13,5 млн євро на підтримання реформ в Україні. Велика Британія пообіцяла допомагати у відбудові Київщини, Німеччина планує фінансувати відновлення зруйнованої інфраструктури в Чернігові. Асоціація мерів Франції зробить внесок у реконструкцію Ірпеня. Європейський інвестиційний банк створить новий фонд, який зможе зібрати понад 100 млрд євро для відновлення України. Маттео Патроне, директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи, зазначив, що 60 % коштів, спрямованих на відбудову України, мають бути із заблокованих російських активів, а 40 % – приватні інвестиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Україна – кандидат у члени ЄС: геополітичні наслідки Результати саміту G7 у Німеччині