Результати саміту G7 у Німеччині

Результати саміту G7 у Німеччині

Упродовж 26–28 червня в Баварії відбувався саміт країн G7, куди входять США, Великобританія, Німеччина, Франція, Канада, Японія й Італія. На заході також була очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і керівник Європейської ради Шарль Мішель. Зібрання відбувалося під девізом “Прогрес для справедливого світу”.

Під час зустрічі лідери великих держав обговорювали ключові проблеми міжнародної спільноти: перспективи зростання світової економіки; екологічні проблеми; кліматичні зміни; боротьбу за здоровий спосіб життя; трансформацію світової політичної та безпекової системи, зумовлену регіональними конфліктами, зокрема агресією Росії проти України; проблеми країн, які переживають гуманітарну кризу, зокрема Афганістану, Гаїті, Лівану, Ефіопії, Шрі-Ланки. Проте, звичайно, головним питанням на обговоренні була війна на Сході Європи. Провідні країни укотре розглядали можливості її припинення, а також розв’язання низки проблем, породжених нею. Зокрема, це продовольча криза в деяких країнах Азії й Африки, зумовлена нестачею зерна через блокування Росією українських портів, а також енергетичні проблеми, що виникли через зростання ціни на енергоресурси.

На саміті країни G7 намагалися відігравати роль гарантів безпеки на світовому рівні. Проте, як заявили представники США та Великобританії, провідні держави зможуть виконувати безпекові функції, тільки якщо зупинять агресію Росії. Якщо ж вона матиме успіхи й залишить під своїм контролем навіть невеликі частини території України, то це означатиме, що міжнародне право не працює й що головним є право сили. Це також може спровокувати схожі конфлікти в різних регіонах світу, де сильніші країни нападатимуть на слабші й захоплюватимуть їхні території.

Тому в жодному разі не можна дозволяти такі прецеденти й віддавати Росії навіть невеличкі частини чужої землі. Уся територія України має бути звільнена, а країни G7 повинні надавати нам відповідну фінансову, інформаційну і військову допомогу. Держави “Великої сімки”, крім уже ухвалених санкцій, вирішили накласти ембарго на купівлю російського золота, оскільки це друга після продажу енергоносіїв стаття прибутків РФ. На Росію припадає 10 % світового ринку видобутку і продажу золота. Тож заборона на його купівлю спричинить суттєві збитки російській економіці й обмежить військові витрати Кремля. Проте Євросоюз ще роздумує над введенням цього ембарго.

Окрім того, на форумі були представники Африканського Союзу, Спільноти країн Латинської Америки й Карибського басейну, а також Індії, Індонезії й Південно-Африканської Республіки. Вони брали участь в обговоренні цих проблем, щоб виробити спільне розуміння їхніх джерел і окреслити шляхи розв’язання. Зокрема, держави G7 прагнуть донести до запрошених країн, а особливо представників Африки, що причиною продовольчої кризи є не дії України, як намагається показати це російська пропаганда, а агресивна завойовницька політика Росії. Тільки розуміння справжніх причин кризи може згуртувати світову спільноту для її подолання. Західні країни також спростовують російські міфи про те, що нібито саме європейські санкції спровокували продовольчу кризу. Це не відповідає дійсності, оскільки в жодному пакеті санкцій не було заборони на експорт продовольства.

На форумі G7 виступив також президент України Володимир Зеленський. Він подякував країнам за надану допомогу, зазначив, що Україна й надалі буде захищати демократичні цінності вільного світу. Проте він наголосив на тому, що наша країна потребує ще більшої допомоги від провідних держав, оскільки для повного визволення українських територій потрібна найсучасніша зброя, особливо системи ППО.

Росія не хоче змінювати своєї загарбницької політики і йти бодай на найменші поступки. Навпаки, вона тільки посилює конфронтацію. І саме 26 червня відбувся черговий шквальний обстріл міст України. У Києві, наприклад, ракети вдарили в дитячий садок і дев’ятиповерховий будинок, унаслідок чого одна людина загинула, а ще декілька дістали поранення. 27 червня через російський обстріл торгового центру в Кременчуці постраждало декілька десятків мирних мешканців. Це вкотре показує справжнє звірине обличчя Росії, яка відкрито вчиняє військові злочини, нищачи мирні міста та беззбройних громадян України, намагаючись залякати українців.

РФ здійснила ці варварські обстріли під час засідань представників G7, прагнучи показати в такий спосіб Заходу, що вона його не боїться, а, навпаки, примушує до переговорів на своїх умовах. Але це ще більше консолідує й Україну, і демократичні країни Заходу, оскільки вкотре засвідчує, що Росія не хоче миру й тільки збільшує напругу у світі.

Країни G7 засудили обстріл торгового центру в Кременчуці, назвавши його мерзенним нападом, черговим воєнним злочином Росії, за який вона обов’язково буде покарана. Вони пообіцяли підтримувати Україну постійно, допоки агресор не буде переможений. Країни G7 запевнили Київ, що вони й далі надаватимуть військову та гуманітарну допомогу, а також виділять 20 млрд доларів на фінансову підтримку. Проте, як заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, на прямий конфлікт із Росією вони не підуть, щоб не спровокувати Третьої світової.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Коли будуть розблоковані українські порти? Що принесла Україні зустріч у форматі “Рамштайн”?