Римське поселення під землею відкрили за допомогою радара

Римське поселення під землею відкрили за допомогою радара
Біля міста Фалері Нові, віддаленого від Риму всього на п’ятдесят кілометрів, науковці вперше відкрили під землею ціле античне римське поселення, використовуючи виключно георадар – пишуть AFP i The Guardian.

Щоб здійснити це, фахівцям не довелось зрушити жодного каменя.Натомість науковці із Кембриджського та Гентського (Бельгія) університетів використали радар, призначений для підземних зйомок, створивши софістичне тривимірне зображеннядавно загубленого міста. Під час досліджень науковці також відкрили нові аспекти римської архітектури і урбаністики.

Це перший випадок, коли за допомогою георадара було створено мапу цілого міста – сказав один з авторів дослідження, професор Мартін Міллетт. “Ми отримали зображення фантастично високої роздільної здатності. Радар дав нам можливість побачити, що відбувається на різних глибинах”, – говорить він.

Традиційні розкопки відкрили багато даних про те, як виглядали древні римські міста, але погляд з пташиної перспективи додає ще один вимір до знань про римське урбаністичне планування.

Фалері Нові лежить під землею з XIII століття. Його площа становить приблизно чверть квадратного кілометра. За припущеннями, місто було засноване 241 року до н. е. і обезлюдніло приблизно 700 років тому.

За допомогою георадара науковці виявили, що у місті було кілька храмів та будівель цивільної адміністрації, а також театр і публічна лазня. Набагато менший від сусіднього Рима, Фалері Нові, за словами Міллетта, був “значно розвиненішим, ніж можна було б очікувати від малих містечок”.

Під час створення мапи за допомогою георадара була виявлена й складна система водопроводу, що не надто відрізняється від сучасних. “Видно, що систему водопостачання було створено ще на самому початку розбудови міста. Це нам багато говорить про те, як розроблялась концепція плану міста”, – сказав Міллетт.

“Якщо вас цікавить вивчення Римської імперії, то міста тут є ключовими, бо це той принцип, за яким функціонував Рим. Але міста, які ми можемо повністю зрозуміти, можна порахувати на пальцях однієї руки”, – підкреслив він.

“Те, що ми маємо, окрім Помпеїв, – це здебільшого частинки. Можна викопати рів і дещо зрозуміти, але в такий спосіб неможливо втямити, як місто функціонувало як цілісність. А ось це дає нам можливість бачити цілісні міста, і ми без розкопок можемо зрозуміти їхню структуру”, – пояснює професор.

Він твердить, що техніка георадара може використовуватись і під час дослідження більших міст, як-от Мілет у Туреччині, Нікополь у Греції чи Сірене у Лівії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Як землероби захопили Європу Прадавні крокодили ходили на двох ногах?